2016 yılı Ağustos ayında öğretmen ataması olacak mı?

Öğretmen atamaları, en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Bu yıl en çok merak edilen konu ağustos ayında öğretmen atamasının olup olmayacağıdır.

2016 yılı Ağustos ayında öğretmen ataması olacak mı?
2016 yılı Ağustos ayında öğretmen ataması olacak mı? Admin

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın şubat ayındaki öğretmen atamalarının ardından artık ağustos aylarında öğretmen ataması yapmayı düşünmediklerini beyan etmişti. Bunun sebebi olarak da yeni geliştirilen aday öğretmenlik yönteminin olduğunu düşündüğümüzü belirtmiştik. 

 

Şubat ayında atanacak olan aday öğretmenler, altı aylık adaylık sürecinin ardından eylül ayında da atandıkları asıl kurumlarda göreve başlayacaklar. Ancak ağustosta atanacak öğretmenlerin adaylık süreçleri, bu planlamayı bozacaktır.


Öğretmen adaylarının en çok merak ettiği konu 2016 Ağustos öğretmen atamasının olup olmayacağıdır. Yani Bakan Avcı'nın dediği şey bu yıl geçerli olacak mı?


Bugün itibariyle Bakanlıklara dağıtılan kadro sayıları belli oldu. Devlet Personel Başkanlığının paylaştığı tabloya göre MEB'e 2016 yılı için hiçbir atama izni verilmemiştir.


Bu durumda Ağustos 2016'da öğretmen atamasının yapılmayacağı sonucuna ulaşılabilir ancak şu da unutulmamalıdır ki bu konu sadece bu kadroların dağılımıyla sınırlı değildir. Türkiye Büyük Millet Meclisinde alınacak olan bir kararla birlikte Milli Eğitim Bakanlığına ek kadro için izin verilebilir. Bu durumda ağustos ayında öğretmen atamasını yapılması mümkün hale gelecektir.


İşte bu konuya ilişkin de bir açıklama yapılması, halihazırda ağustos ayında atama bekleyen binlerce adayın merakını giderecektir. Sonuçta bekleyen binlerce aday da hayatlarına ilişkin çeşitli planlamalar yapmak zorundadırlar. 

2016 ağustos öğretmen ataması olacak mı yapılacak mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!