MHP'de 15 Mayıs'ta olağanüstü kurultay var mı yok mu?

Bugün öğle saatlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nde yapılması muhtemel olağanüstü kurultay için 15 Mayıs 2016 tarihi açıklandı. Bu tarih, MHP'deki çağrı heyeti üyeleri tarafından yapıldı. Ancak MHP'den az önce konu hakkında yazılı bir açıklamayla olağanüstü kurultay tarihlerinin gerçeği yansıtmadığı haberleri geldi.

MHP'de 15 Mayıs'ta olağanüstü kurultay var mı yok mu?
MHP'de 15 Mayıs'ta olağanüstü kurultay var mı yok mu? Admin

Yapılan bu açıklamalar kafaları karıştırdı. Şimdi akıllardaki soru ise şu: 15 Mayıs 2016 tarihinde olağanüstü kurultay olacak mı olmayacak mı?


Kurultay tarihini açıklayan heyet, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından kurultayla ilgili iş ve işlemlerin yapılması amacıyla görevlendirilen Çağrı Heyeti üyeleridir. Bu üyeler, mahkemenin kendilerine verdiği yetkiye istinaden 15 Mayıs'ta olağanüstü bir kurultay yapılması kararı almışlardır.


Sonuç olarak Çağrı Heyeti üyeleri, yaptıkları bu kurultay çağrısını Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından kendilerine verilen yetkiye istinaden yaptıklarını belirtmişlerdir.


Gelelim MHP'de yapılan açıklamaya... 


MHP'den yapılan açıklamanın sahibi ise partinin avukatı olan Yücel Bulut oldu. Bulut, yapılan bu kurultay çağrısını gerçeği yansıtmadığı, henüz Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin kararının kesinleşmediği ve bu sebeple de yapılan çağrının hukuken yok hükmünde olduğunu vurguladı.


MHP, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin kararı üzerine Yargıtay'a başvuruda bulunmuştu. Avukat Yücel Bulut'un açıklamasında bu başvuruya da işaret edilerek alınan mahkeme kararının Yargıtay denetiminden henüz geçmediği ve dolayısıyla Çağrı Heyeti'nin de henüz karar alamayacağı belirtildi.


Sürecin tamamlanması için Yargıtay'ın alacağı karar beklenmek durumundadır. Yargıtay, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin alacağı kararı onaylarsa bu aşamadan sonra Çağrı Heyeti'nin görevi başlayacaktır. Ancak Yargıtay, mahkeme kararını uygun bulmazsa Devlet Bahçeli'nin eli güçlenecektir.

 

Kamusal Haberler / ÖZEL

mhp olağanüstü kongre mhp olağanüstü kurultay ne zaman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)