Kulis: AK Parti kogresi 22 Mayıs'ta, Davutoğu aday değil, tek aday olacak!

AK Parti'de Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından partinin Anavatan Partisi ile aynı akıbeti yaşayacağı çok konuşuldu ve konuşulmaya da devam ediyor.

Kulis: AK Parti kogresi 22 Mayıs'ta, Davutoğu aday değil, tek aday olacak!
Kulis: AK Parti kogresi 22 Mayıs'ta, Davutoğu aday değil, tek aday olacak! Admin

Yaşanan gelişmeler, AK Parti'nin sonunun ne olacağını, siyasetin yönünün hangi yandan eseceğini şimdide kestirmek elbette zor ancak kulislerden sızan haberler de gelmiyor değil.


Ak Parti'ye yakınlığıyla bilinen Twitter fenomen hesaplarında olan "Baskentcii"ye göre Ak Parti'de kongre kararı alındı. Alınıan kongre kararı için de 22 Mayıs 2016 tarihi belirlendi.


AK Parti'nin kongresi, 22 Mayıs 2016 Pazar günü Ankara'da yapılacak. Baskentcii'nin paylaştığı bir diğer bilgi ise Hoca'nın bu kongrede aday olmayacağıdır. Görülen o ki Ahmet Davutoğlu kenara çekilecek. Yine bir diğer bilgi, partide Ahmet Davutoğlu'nun tek aday olarak çıktığı kongre gibi bir kongrenin olması yani yine tek adayın olacağı konuşuluyor.


Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bu süreçte istifa etmeyeceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. AK Parti'den gelen haberlere göre bu kongre işinin ve gelecek planlamasının Ramazan ayından önce bitirilmeye çalışılacağı yönünde!


AK Parti'de toplanacak olan Merkez Yürütme Kurulu da bir hafta içerisinde olağanüstü kongre kararı alacak. 


Sürecin tamamlanmasının ardından Başbakan Yardımcıları arasında da değişiklikler olacak. Ve tüm bu süreç Başkanlık Sistemi ile tamamlanacak.


AK Parti'den gelen kulis bilgileri bunlar. Olayların ne şekilde bu noktalara geldiği elbette bugünden net bir şekilde bilinemez ancak gelen haberler bu ve benzeri gelişmeleri işaret etmekteydi.

 

Bu arada gelen haberlerin ardından doların yeniden 3 lira bandına fırladığını da ekleyelim. Dolar 3 lira bandın geçerse TL'nin kaybı daha da artacaktır.

ak parti olağanüstü kongre başbakan ahmet davutoğlu istifa edecek mi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!