MEB, sınav ücreti girişlerinin acilen yapılmasını istedi!

Öğretmenlerin toplu sözleşme kazanımları arasında çok önemli bir yeri olan sınav ücretleriyle ilgili ödeme noktasındaki sıkıntı, nihayet gideriliyor.

MEB, sınav ücreti girişlerinin acilen yapılmasını istedi!
MEB, sınav ücreti girişlerinin acilen yapılmasını istedi! Admin

2016 yılından itibaren MEB tarafından hafta sonu yapılacak olan sınavlarda ek ders ücreti ödenmesi yerine sınav ücreti ödenmesi kararı alınmıştı. Ancak konu aylar geçmesine rağmen gündemde olduğu halde öğretmenlerin hak ettikleri sınav ücretleriyle ilgili herhangi bir ödeme yapılmamıştı.


Konu MEB'e sorulduğunda Maliye Bakanlığı ile ilgili bir problemin olduğu belirtiliyor ve ödemeyle ilgili net bir tarih de verilmiyordu.


Ancak MEB, bugün öğretmenleri rahatlatacak bir açıklama yaptı. MEB'den illere gönderilen yazıda sınav ücretiyle ilgili gerekli güncellemelerin tamamlandığı, okulların bir an önce sınavlarla ilgili öğretmenlerin giriş bilgilerini tamamlamaları gerektiği belirtildi.


Açıklamada, MEB tarafından hafta içi yapılan TEOG sınavlarıyla ilgili ise 5 saat ek ders ücreti ödenmesi uygulamasına devam edileceği de belirtildi. Ancak hafta sonları yapılan TEOG mazeret sınavları ile ilgili nasıl bir ücretin ödeneceği konusunda net bir ifadeye yer verilmedi.

sınav görevi ücretleri ne zaman ödenecek meb açıklaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)