MHP ve AK Parti'nin ardından kongre sırası CHP'de mi?

MHP'de muhalifler kongre için bastırırken AK Parti'de de olağanüstü kongre kararı alındı. Gelen haberlere göre CHP'de de muhalifler harekete geçmeye hazırlanıyor.

MHP ve AK Parti'nin ardından kongre sırası CHP'de mi?
MHP ve AK Parti'nin ardından kongre sırası CHP'de mi? Admin

Milliyetçi Hareket Parti'sinde Devlet Bahçeli'ye muhalif olan isimler, olağanüstü kongre için zaten harekete geçmiş durumdaydılar. Son olarak Yargıtay'dan gelecek olan karar beklenmekte.


AK Parti'de ise Başbaka Davutoğlu'nun ağzından olağanüstü kongre kararı açıklandı. AK Parti'de Genel Başkan ve Başbakan'ın değişeceği kongre 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak. Ancak Ak Parti'de herhangi bir muhalif hareket beklenmiyor.


Bu gelişmeler, gözleri CHP'ye çevirmiş durumda. Gelen bilgilere göre CHP'de parti için muhalefet, son gelişmelerden de hareketle girişimlerini hızlandırmış durumda. Muhaliflerin talebinin seçimli olağanüstü kurultay olacağı konuşuluyor.


Kulis bilgilerine göre CHP'de muhalefetin başını çeken iki grup görünüyor. Birisi Muharrem İnce diğeri ise Şahin Mengü!


Her iki grubunda destek amacıyla Türkiye'nin bazı ilerinde temaslarda bulunacağı ve hatta mitingler düzenleyebileceği belirtiliyor.


Havaların daha da ısınmasıyla birlikte siyaset dünyasında da ısınmalar olacağı zaten beklenen bir gelişmeydi. Ancak bunun ne derecede olacağını önümüzdeki kısa süreçte görebileceğiz.

chp kongre olacak mı chp olağanüstü kurultay chp kurultay olacak mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)