TEOG mazeret sınavlarında da sınav ücreti ödenecek!

Bir süredir MEB'in sınav ücretlerini ödemesiyle ilgili peş peşe gelişmeler yaşanmaktaydı. Son olarak hafta sonu yapılacak olan TEOG mazeret sınavlarında ek ders ücreti mi sınav ücreti mi ödeneceği konusunda bir kafa karışıklığı vardı ancak bu problem giderildi.

TEOG mazeret sınavlarında da sınav ücreti ödenecek!
TEOG mazeret sınavlarında da sınav ücreti ödenecek! Admin

Toplu sözleşmelerde alınan kararı defalarda vurguladık. Alınan karara göre MEB tarafından hafta sonu yapılacak olan sınavlarda ek ders ücreti yerine sınav ücreti ödenecek. MEB tarafından hafta içi yapılan TEOG sınavları bu madde kapsamında olmadığından eskisi gibi ek ders ücreti ödenmesine devam ediliyor. Asıl kafa karışıklığı bu hafta sonu yapılacak olan TEOG mazeret sınavlarında ödenecek ücretle ilgiliydi. 


TEOG mazeret sınavı, hafta sonu yapılan bir sınav olduğundan toplu sözleşme maddeleri kapsamında değerlendirilip sınav ücreti ödenmeliydi. Ancak MEB'in MEBBİS sınav işlemleri modülünde paylaştığı bilgilerde - aşağıdaki görselde göreceğiniz üzere- ilk başta "Ek Ders Karşılığı" ibaresi yazıyordu.

 

 

Ancak MEB bu sayfada güncelleme yaptı ve MEBBİS'te yer alan bilgilerde, olması gerektiği gibi "Ek Ders Karşılığı" ibaresini "Sınav Ücreti" olarak yeniden düzenledi. MEB sınav ücretleriyle ilgili ödeme işlemlerine ilişkin paylaştığı bilgi notunda da sınav ücreti ödenecek olan sınavları tarihleriyle birlikte paylaştı.

 

    


meb sınav ücretleri teog mazeret sınavı sınav ücreti mi ödenecek ne zaman ödenecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!