MEB sınavlarında yardımcı engelli gözetmen ne kadar ücret alır?

Milli Eğitim Bakanlığı, artık hafta sonu sınavlarında ek ders ücreti yerine sınav ücreti ödemesi yapmaktadır. Bu ödeme kalemlerinde yardımcı engelli gözetmen diye bir görev tanımı bulunuyor.

MEB sınavlarında yardımcı engelli gözetmen ne kadar ücret alır?
MEB sınavlarında yardımcı engelli gözetmen ne kadar ücret alır? Admin

MEB, bina yöneticisinden de yüksek sınav ücreti alacak olan yardımcı engelli gözetmen için hangi şartlarda ödeme yapılacağı konusunda açıklama yaptı.


Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; bir öğretmene yardımcı engelli gözetmen sınav ücreti ödenebilmesi için öğretmenin sınav sorularının okunması ve/veya kodlanması için birebir görevlendirme şartı getirdi.


Bazı salonlarda adaylar tek başlarına bulunuyor. Çeşitli engeli olan adaylardan kimileri soruları okuyamıyor, kimleri ise kodlama yapamıyor. İşte Bakanlıktan yapılan açıklamada da buna dikkat çekilmiş. Bakanlığa göre özetle bir öğretmen, sadece gözetmenliği dışında aynı zamanda bir adaya soruları okuyorsa ve/veya onun için kodlama yapıyorsa işte bu durumda yardımcı engelli gözetmen sınav ücretini alır.


Açıklamada engelli salonlarında sınava giren ancak öğrenciye birebir yardım etmeyen öğretmenler için ise normal başkan veya gözetmen ücreti ödenmesi gerektiği belirtildi.


Yardımcı engelli gözetmenlik için ödenecek sınav ücretinin bina yöneticisinden bile yüksek olduğunu belirtmiştik. Nitekim bina yöneticisine brüt 168,75 TL sınav ücreti önenirken yardımcı engelli gözetmene sie brüt 177.63 TL ödenmektedir.

meb sınav ücretleri yardımcı engelli gözetmen meb sınav görevleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)