Öğretmenler yazın destekleme ve yetiştirme kurslarıyla ek ders alabilecek!

Milli Eğitim Bakanlığı, bu yaz mevsiminde yeni bir uygulamayı başlatmaya hazırlanıyor. İlk kez ya aylarında okullarda kurslar açılabilecek.

Öğretmenler yazın destekleme ve yetiştirme kurslarıyla ek ders alabilecek!
Öğretmenler yazın destekleme ve yetiştirme kurslarıyla ek ders alabilecek! Admin

Destekleme ve Yetiştirme Kursları, MEB'in dershaneleri kapatmasıyla devreye giren ve öğrencinin açıklarını kapatma amacı üzerine kurulan kurslardı. Bakanlık bu kursları üç dönem olarak planladı. Birinci dönem, ikinci dönem ve yaz dönemi olarak belirlenen planlamada yaz dönemi öğretmenler açısından da önem arz ediyor.


Bilindiği gibi öğretmenler, 1 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında okullar tatil olduğundan ek ders ücreti alamıyorlar. İşte bu tarihler arasında MEB'in yaz kurslarına izin vermesi, öğretmenlere de bu tarihler için ek gelir fırsatı doğuracaktır.


Yaz döneminde açılacak olan destekleme ve yetiştirme kursları, bir sonraki yılın hazırlığı niteliğinde olacak.


Açılacak olan kurslarda sınıflara öğrenci tanımlama işlemleri, e-kurs modülü üzerinden ders bazında yapılacak olup öğrenciler yaz dönemi kurslarında geçerli olmak üzere istedikleri il veya ilçelerde bu kurslara katılabilecekler.


MEB, yaz dönemi kursları için 20 Haziran 2016 - 10 Eylül 2016 tarihleri aralığını belirledi. Kurs merkezleri, bu tarihler arasında istedikleri bir tarihi başlangıç ve bitiş olarak belirleyerek kursları açabilecekler.


Yaz dönemi kurslarında geçerli olacak önemli bir değişiklik ise 5, 6, ve 7. sınıfların ders sayısında yapıldı. Bu sınıflarda normalde en fazla üç dersten kurs açılmasına izin veriliyordu ancak yaz dönemi kurslarında ders sayısı beşe çıkarıldı. En fazla beş dersten toplamda on iki saate kadar yaz kursu açılabilecek.

destekleme ve yetiştirme kursu yaz dönemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!