Huzur ve arınma ayı Ramazan'a çok az kaldı!

En çok kullanılan tabiriyle on bir ayın sultanı Şehr-i Ramazan'a sadece bir hafta kaldı. Tüm memleketlerde hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.

Huzur ve arınma ayı Ramazan'a çok az kaldı!
Huzur ve arınma ayı Ramazan'a çok az kaldı! Admin


Müslümanlar, 6 Haziran 2016 Pazartesi günü oruç tutulacak olan ilk gündür. Ramazan ayı, elbette ki manevi manada çok mühim bir ay olup bu ayda kazanılacak olan hasletlerin muhakkak surette hayatın devamında da sürdürülmesi gerekmektedir.


Birçok insan, Ramazan ayında kötü alışkanlıklarını bırakır veya erteler. Ancak önemli olan bu alışkanlıkların Ramazan ayından sonraki aylarda da sürdürülmemesidir. 


Ramazan ayının en güzel yanlarından birisi ve Allah (c.c)'ın da istediği, orucun tüm azalara tutturulması gerekliliğidir. Çünkü Ramazan ayı, sadece mideyi aç bırakma ayı değildir. Tam manada tüm azaları bir bakıma terbiye etme ayıdır. Bu ay içerisinde kazanılan güzel huylar, edinilen güzel hisler Ramazan ayından sonraki aylarda da bizlerle birlikte olursa işte o zaman bu ayın hakkını vermiş sayılacağız.


Gözlerin de dillerin de midelerin de ellerin de kısacası bizleri harama götürecek tüm organların hep birlikte Allah'ı anıp tövbe içerisinde olmasıdır Ramazan...


Ve elbette bu aydan sonra gelen ve Allah'ın bizlere bahşettiği bir ödül olan Ramazan Bayramı'nın bereketini de unutmamak gerekir. Bayram günlerinin manevi hislerini derinlemesine düşünmek ve gelecek-göreneklerimize sahip çıkmaz elbette bizlerin asıl yapacaklarından olmalıdır.


Şimdiden hepinize hayırlı Ramazanlar ve hayırlı bayramlar dileriz.

ramazan ayı 2016 ne zaman başlıyor ramazan bayramı 2016
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!