Öğretmenler, yaz kurslarında haftalık 30 saat ek ders alabilecek!

Milli Eğitim Bakanlığının bu yıl ilk kez uygulayacağı yaz dönemi yetiştirme ve destekleme kurslarında tereddüte düşülen hususlar için Bakanlık açıklama yayınladı.

Öğretmenler, yaz kurslarında haftalık 30 saat ek ders alabilecek!
Öğretmenler, yaz kurslarında haftalık 30 saat ek ders alabilecek! Admin

Özellikle kafa katıştırıcı hususlardan birisi, bu kurslarda görev alacak olan öğretmenlerin haftalık olarak kaç saate kadar ek ders alabileceğiydi. Ayrıca bu kurs ücretleinin yüzde 100 artırımlu olup olmayacağı da merak konusuydu. MEB'in açıklamasıyla bu sorulara cevap verilmiş oldu.


Bakanlığın yayınladığı yazıya göre atölye, laboratuvar ve  kurs öğretmenlikleri olanlara haftada 44 saate kadar ek ders görevi verilebilecek. Bu öğretmenlerin dışındaki öğretmenlere ise haftada 30 saate kadar ek ders ödemesi yapılabilecek.

 

Bu ek ders ücretleri, gece tarifesi olarak hesaplanarak 150 gösterge rakamıyla çarpılıp yüzde 100 artırımlı olarak ödenecek.

 

Kurslar; liselerde 11. sınıftan 12. sınıfa geçenler için ve 7. sınıftan 8. sınıfa geçenler için açılacak. 12. sınıfa geçecek olan öğrenciler haftalık olarak 6 dersten toplam 24 saat ders görebilecek. 8. sınıfa geçen öğrenciler ise 6 dersten 18 saate kadar ders görebilecekler.

yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları meb yaz kursları ek ders ücreti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)