MEB, şu öğrencilerin devamsızlıklarını silme kararı aldı!

Ülkemizde yaşanan terör olaylarından dolayı doğu illerindeki öğrencilerin birçoğu ikinci dönem boyunca okula gidememiş ve birçok devamsızlık sorunu yaşamışlardı.

MEB, şu öğrencilerin devamsızlıklarını silme kararı aldı!
MEB, şu öğrencilerin devamsızlıklarını silme kararı aldı! Admin

Bu sebepten ötürü Milli eğitim bakanlığı Mardin, Hakkari ve Şırnak illerimizin bazı ilçelerinde yaşanan ağır terör olaylarından ötürü ikinci dönem okula gidemeyen öğrencilerin devamsızlıklarını silme kararını aldı ve öğrencilerin eğitimde yaşadıkları eksiklikleri de seneye olacak olan eğitim öğretim döneminde veya yaz tatili döneminde alacakları yetiştirme kursları ile tamamlayacakları kararlaştırıldı.

 

Devamsızlıkların silinmesi hangi il ve ilçelerde geçerli?

 

Milli eğitim bakanlığı tarafından doğudaki illere gönderilen delegelerde şu il ve ilçeler yer almaktadır: Mardin Dargeçit, Derik ve Nusaybin ilçeleri, Diyarbakır sur ilçesi, Hakkari Yüksekova ilçesi ve Şırnak merkez, Cizre, İdil ve Silopi ilçelerinde yer alan okulların 2015-2016 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde okulların bazı durumlar kapalı olması veya öğrencilerin gidememesinden dolayı e-okulda devamsız olarak sayılan günleri devamlı gibi sayılacak.

 

Yıl sonu başarısı bir önceki dönemden hesaplanacak

 

 

Derslere ve sınavlara gidemediği için bazı derslerde herhangi bir başarı puanı yer almayan öğrencilerin başarı puanları ise birinci dönemdeki başarı puanlarına göre değerlendirilecek olup, yine aynı şekilde yıl sonu başarı puanları da birinci dönem sonu başarı puanlarına göre değerlendirilecektir. Bu eğitim öğretim dönemi boyunca derslerine devam edemeyen öğrencilerin derslere yönelik yaşamış odlukları eksikliklerin ise yaz tatili boyunca veyahut bir sonraki eğitim döneminde yapılacak olan kurslar ile tamamlanması planlanmaktadır.

meb devamsızlıkların silinmesi kimlerin devamsızlığı silinecek terör mağduru öğrenciler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!