TEOG birincisi Mardinli Süheyla'nın şaşırtıcı hazırlığı!

TEOG (Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş) sınavının ikinci dönemindeki sınavında birinciler arasına adını yazdıran Dilek’in ilginç başarısı herkesi şaşırttı.

TEOG birincisi Mardinli Süheyla'nın şaşırtıcı hazırlığı!
TEOG birincisi Mardinli Süheyla'nın şaşırtıcı hazırlığı! Admin

Günümüzün terör olaylarının oldukça yoğun yaşandığı Mardin’in Nusaybin ilçesinde ailesi ile birlikte yaşayan Süheyla Dilek, PKK’lı teröristlerin hain saldırıları sonucu evini terk etmek zorunda kalmıştı. Nusaybin’deki evini terk eden Süheyla Dilek Dilek, Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde ikamet eden ablasının yanına yerleşerek TEOG sınavına hazırlanmaya devam etti. 8. sınıf öğrencisi olan Süheyla Dilek, ortaöğretimden liseye geçiş olan bu önemli sınavda tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincileri arasında yer aldı.


Terör saldırıları nedeniyle evinden ayrıldı

Yaşanan terör saldırıları sebebi ile Nusaybin’deki evini ve annesini, babasını, kardeşini bırakarak ablasının yanına Diyarbakır’a gitmek zorunda kalan Süheyla Dilek’in zorlu başarısı herkesi gururlandırdı. Terör saldırılarından dolayı anne ve babası da Şırnak’ın Silopi ilçesindeki diğer evine giden dilek, hem anne ve babasından ayrılmanın hem de öğretmenlerinden ve evinden ayrılmanın üzüntüsüne rağmen, Bismil’deki Fatih Ortaokuluna kaydını yaptırarak TEOG hazırlıklarına devam etti ve Türkiye birincisi oldu.


Şaşırtan başarı

Diyarbakır’da hem yeni arkadaşlarına hem de yeni öğretmenlerine ve çevresine alışmaya çalışan dilek bir yandan da TEOG sınavına çalışmayı ihmal etmeyerek bu başarıyı yakaladı. Bilhassa Nusaybin’deki öğretmenlerine teşekkür etmeyi borç bilen Süheyla Dilek hiçbir zaman umudunu yitirmediğini ve her zaman derslerini dikkatli dinlediğini dile getirdi. Günlük ortalama 4 saat kadar çalışarak bu başarıyı gösteren Süheyla Dilek’in bu başarısı ailesini ve çevresini oldukça sevindirdi.

mardinli süheyla dilek teog başarısı türkiye teog birincisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!