Türkiye'de bir ilk olan İSKİF açıldı!

Türkiye’de bir ilk olarak başlatılan İSKİF yani İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı işsizler ile işverenleri bu fuarda buluşturuyor.

Türkiye'de bir ilk olan İSKİF açıldı!
Türkiye'de bir ilk olan İSKİF açıldı! Admin

 

İŞKUR’un İstanbul il müdürü olan Muammer Coşkun, bu platform sayesinde 100 bin işsiz geliyorsa eğer fuara, 10 binini iş sahibi yapmayı hedeflediklerini dile getirmiştir. Bu şekilde ülkedeki işsizliğe bir çare bulunacağını dile getiren Muammer Coşkun, İSKİF’in büyük bir umut olduğunu söylemektedir.


Mesleksizlik ve deneyimsizlik var!

Muammer Coşkun, İSKİF açılışında yapmış olduğu açıklamada, birçok işletmenin işçiye ihtiyacı olduğunu ve birçok işsiz bulunduğunu ifade etti. Bu ikisi arasındaki çelişkinin ise tamamen işçilerin deneyimsiz olmasına ve meslek erbabı olmasına bağladı. Ülkemizde tartışılan işsizliğin sebebinin mesleksizlik ve deneyimsizlik olduğunu vurgulayan Coşkun, İSKİF’in amacının her meslekten işletme ile işçinin bir araya getirilmesi olduğunu belirtmiştir. Bütün eğitim seviyelerinde bulunan işçilerin, kapılarına kadar gidip, giremedikleri işletmeleri ayağına getirerek çok daha rahat buluşmalarını sağlayan İSKİF ile işsizlere büyük bir umut doğuyor.


İşsizliğini azaltmak amaç

 

İŞKUR İstanbul il müdürü Muammer Coşkun İSKİF’E gelebilecek olan 100 bin işçisinin 10 binini iş sahibi yaparak ülkemizdeki işsizliğin azalmasının amaçlandığını dile getirdi. İşsiz ile işvereni bir araya getirecek olan bu fuara hem Avrupa hem de Anadolu yakalarından ücretsiz İETT otobüsleri belirli noktalardan ulaşım sağlanmaktadır.

iskif açıldı iskif nedir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!