TBMM'den ortaokullara "İletişim ve Medya" dersi konulması istendi!

TBMM Dilekçe Komisyonu’na dilekçeyle yapılan başvurularda “İletişim ve Medya” dersinin zorunlu olması istendi.

TBMM'den ortaokullara
TBMM'den ortaokullara Admin

Bu dersin verilmesi için ise iletişim fakültesi mezunlarının atamasının yapılması talep edildi. Birçok sayıda kişinin konuştuğu ve imzaladığı komisyona gönderilen dilekçelerde, artık medyanın doğru bir şekilde okutulması ve toplumun gelişimi ve ilerlemesi açısından da medyanın oldukça önemli olduğu vurgulandı.  Bireyin medya yönünde gelişimini için medya okuryazarlığının oldukça önemli bir rol aldığı ve bireylerin bu yönde gelişimi için zorunlu olduğu belirtildi.

 

İletişim fakülteleri hak ettiği değeri bulsun!

Dilekçelerde ülkemizde seksenli sayılara ulaşan iletişim fakültelerinin özellikle eğitim formasyonlu olan iletişim mezunlarının artık hak ettiği değeri bulması açısından bir sonraki eğitim öğretim hayatında 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine seçmeli olarak haftada bir saat “medya okuryazarlığı” dersinin okutulması gerektiği söylendi. Bununla beraber  “İletişim ve Medya” dersinin de yine ortaokullarda zorunlu hale getirilmesi istendi.

 

İletişim mezunlarının ataması yapılsın

 

Eğitim formasyonu bulunan iletişim fakültesi mezunlarının ülkenin dört bir yanına ataması yapılması gerektiği ve her ilçede en az bir ‘medya rehberi’ nin bulunması gerektiği söylendi. Öğrencilerin ‘İletişim ve Medya’ dersi sayesinde; kültürel mirası yaşatmayı, farklılıklara daha saygılı olmayı, dürüstlüğü, sorumlulukları, özel yaşama gösterilmesi gereken saygıyı, estetik olarak duyarlılığı, bilinçli tüketimi, ailesi içerisinde gerçekleşecek olan iletişime önem vermeyi, bireyler arasındaki iletişime önem vermeyi öğrenmesi açısından oldukça önemli olduğu vurgulanarak, bu desin zorunlu olması gerektiği söylendi. 

Başvurunun nasıl neticeleneceği, İletişim ve Medya dersinin zorunlu veya seçmeli olup olmayacağı konuları elbette dilekçenin göreceği işleme göre şekillenecektir.

iletişim ve medya dersi zorunlu mu olacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)