DGS başvurusu yapacak öğrenciler için son gün!

DGS başvurusu yapacak olan birçok öğrenci için başvuru tarihleri 31 Mayıs’ta başlamıştı.

DGS başvurusu yapacak öğrenciler için son gün!
DGS başvurusu yapacak öğrenciler için son gün! Admin

Sınava başvurulan bitiş tarihi ise bugün yani 13 Haziran olarak belirlendi. Peki, başvurular bugün saat kaça kadar devam edecek? Başvurular nasıl olacak?

 

Başvurular bugün saat kaçta bitiyor?

2016 yılında yapılacak olan DGS sınavı 31 Mayıs ile 13 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Dikey geçiş sınavı için başvuru yapacak olan üniversitelerinin ön lisans programlarından mezun olmuş olan öğrenciler bu sınav ile lisans eğitimine tamamlamaya hak kazanabilmektedir. Hala başvuruları devam eden DGS (dikey geçiş sınavı) için başvurular için bugün son gün! DGS başvuruları için son saat dilimi ise bugün 23:59 olarak belirlendi.

 

Başvurular nasıl gerçekleşecek? Kimler başvuru yapabilecek?

Dikey geçiş sınavına başvuru yapacak olan öğrencilerde, meslek yüksekokullarından veya açık öğretim ön lisans programlarından mezun olmuş olma şartı aranmaktadır. Bununla beraber o yıl son sınıfta olan, staj dışındaki bütün mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olan öğrenciler de DGS sınavına başvuru yapabilme hakkına sahiptir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin meslek yüksekokullarının mezunları ve son sınıf öğrencileri de DGS’ye başvurabilirler. Aynı zamanda yurtdışından denkliği kabul edilen adaylar da DGS’ye başvuru yapabilmektedirler.

 

DGS sınavı ne zaman yapılacak?

 

13 Haziran’da başvuruları bitecek olan DGS sınavı 1 Temmuz olarak belirlenmiştir. Ön lisans eğitimlerini tamamlamış öğrenciler DGS sınavından başarılı olma durumlarında Lisans eğitimlerine devam edebilecekler.

dgs başvuruları son gün ne zaman dgs 2016
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!