Taşeron işçiye kadro durumuna Kamu-Sen’den tepki geldi!

64. Hükümet döneminde eski başbakan olan Ahmet Davutoğlu’nun vermiş olduğu taşeron işçiye kadro müjdesinin arkasından göz artık tarihe çevrildi.

Taşeron işçiye kadro durumuna Kamu-Sen’den tepki geldi!
Taşeron işçiye kadro durumuna Kamu-Sen’den tepki geldi! Admin

720 bin taşeron işçiye kadro geleceği söylenmesinden ardından birçok taşeron işçi sevince boğulmuştu. Ancak aylar önce gelen bu müjdeli haberin üzerinden aylar geçmesine rağmen hala tek bir adım dahi atılmamasının ardından Kamu-Sen tepki gösterdi! Birçok kişinin kafasında soru işareti olarak kalan taşeron işçiye kadro gelmesi ile ilgili açıklama ise Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından geldi.


Naci Ağbal’ın açıklaması...

İddialara göre taşeron işçisinin kamuya geçişi üzerine yapılan çalışmalar durduruldu ve yerine yeni çalışmaların yapılacağı haberleri yer almaktaydı. Bu haberleri yalanlayan Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklamayı Twitter hesabı üzerinden yaptı. Yaptığı açıklamada ise; taşeron işçiye kadro konusundaki çalışmalar önceki hükümet döneminde başlatıldığı gibi devam etmekte ve açıklanan takvime uygun bir şekilde devam edilmekte olduğu söylendi.


Kamu-Sen’den gelen tepki!

 

Önceki hükümet döneminde verilmiş olan 720 bin taşeron işçiye kadro sözünün üzerinden aylar geçmesine rağmen hiçbir çalışma yapılmaması üzerinde Kamu-Sen Genel Başkanı olan İsmail Koncuk tepkilerini dile getirdi. Koncuk tepkisinde ise; ‘hükümet tarafından çözdük denilen taşeron sorununun üzülerek yok sayıldığını görmekteyiz.’ sözlerini dile getirdi. İsmail Koncuk, eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 22 Mart 2016 tarihinde yapmış olduğu ‘Kamuda çalışan bütün taşeron işçileri kadro alıyoruz. Bir tek taşeron işçisi dahi dışarı kalmayacak.’ açıklamasını da gündeme getirerek hala bir çalışmanın başlamamasına tepki gösterdi. 

taşeron işçilere kadro naci ağbalın açıklaması türkiye kamusen taşeron kadro son durum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)