Öğretmen atamaları artık şubat aylarında yapılacak!

Milli Eğitim Bakanı olan İsmet Yılmaz, öğretmen atamalarına dair açıklamada bulundu. Açıklamasında ise öğretmen atamalarının Ağustos’ta yapılmayacağını belirtti.

Öğretmen atamaları artık şubat aylarında yapılacak!
Öğretmen atamaları artık şubat aylarında yapılacak! Admin

Öğretmen atamalarıyla ilgili yeni bir uygulama başlattıklarını dile getiren Yılmaz, bundan sonraki yeni öğretmen atamalarının Şubat ayında yapılması planlandığını bildirdi.


Öğretmen atamaları Şubat ayında

TBMM Genel Kurulu’nda yapılan Maarif Vakfı Tasarısı’nın tümü üzerindeki görüşmesinde milletvekillerinin bütün sorularını yanıtlamaya çalışan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, şu anda ülkemizde 67 bin öğretmen açığı olduğu belirtti. Yılmaz, hatta bazı illerdeki öğretmen atamalarının mazeret atamaları, sağlık veya eş tayini gibi durumlardan ötürü ihtiyaçtan da fazla olduğunu söyledi.


Bakan Yılmaz; Atanamayanlar öğretmen sorunu var

Atanamayan öğretmenler sorununa değinen Yılmaz, ‘Atanamayan öğretmen sorunu var ancak 67 bin öğretmene ihtiyaç duyulurken, 100 bin öğretmen var. Yaklaşık 400.000 öğretmen bekliyor.’ sözlerini dile getirdi.


Ağustos ayında atama yapılmayacak!

 

Bakan Yılmaz, ağustos ayında yeni öğretmen atamalarının yapılmayacağını söyledi. Bununla beraber yeni bir uygulama başlatıldığını ve Şubat ayında yapılan öğretmen atamalarından sonra, Eylül ayındaki yeni eğitim öğretim hayatında öğretmenlerin hepsinin görevlendirileceğini ve adaptasyon ve uyum sürecinden geçirileceğini belirtti. Bir sonraki öğretmen alımlarının ise ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak Şubat ayında yapılacağını dile getiren Yılmaz, Uşak’ta görevinden alınan okul müdürünün tekrar görevine döndürülmesi hakkında da konuştu. Bakan Yılmaz bu konu hakkında ise ‘Bizim olduğumuz dönemde mahkeme kararının gereği aynen yerine getirilir. Hukuk devletinin gereği mahkeme kararlarına uymaktır.’ sözlerini dile getirdi.

öğretmen açığı ne kadar ağustos öğretmen ataması şubat öğretmen ataması meb mahkeme kararları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!