ÖSYM, 2016 LYS'de açık uçlu soru soracak mı?

İlk sınavının 18 Haziran 2016 yani önümüzdeki Cumartesi günü yapılması beklenen LYS 2016 sınavına sayılı günler kaldı.

ÖSYM, 2016 LYS'de açık uçlu soru soracak mı?
ÖSYM, 2016 LYS'de açık uçlu soru soracak mı? Admin

Sayılı günler kala birçok aday öğrenci ise sınavda bir sürpriz ile karşılaşıp karşılaşmayacağını merak ediyor. Özellikle son yıllarda gündemde olan açık uçlu soruların sınavda olup olmayacağı konusunda öğrenciler endişe duyuyor. ÖSYM Başkanı Ömer Demir ise konuyla alakalı açıklamasını yaptı.


Ömer Demir’den adaylara çağrı geldi: Heyecana kapılmayın

LYS 2016 sınan sonrasında anket dolduracak olan aday öğrencilere ÖSYM başkanı Ömer Demir çağrıda bulundu. Habertürk’te yer alan bilgi doğrultusunda sınava sayılı günler kala ÖSYM Başkanı Ömer Demir sınav hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Açık uçlu soru gelecek mi iddialarına da cevap veren Demir, öğrencilere heyecana kapılmaması gerektiğini söyledi. Konu hakkında ise adaylara ‘Müsterih olun’ çağrısı yaparak, soruların müfradata uygun olduğunu ve üniversiteye aday öğrencilerin daha önce görmedikleri bir konu hakkında soru gelmeyeceğini bildirdi.


Açık uçlu sorular gelecek mi?

 

LYS 2016 sınavına dair henüz böyle bir uygulamanın getirilmediğini bildiren ÖSYM Başkanı Ömer Demir, "ileriki yıllara dair açık uçlu soruların alt yapısını oluşturabilmek adına yeni bir uygulama geliştirmekteyiz" dedi. Bu yeni uygulama ise İSG 1. Dönem sınavı ile birlikte aday öğrencilerden sınav kitapçığının ön kapağında bulunan sayfaya alfabenin bütün harflerini ve rakamlarını istedik sözlerini dile getiren Demir, bu sayede açık uçlu soruların cevaplarını okuma konusunda bir gerekli alt yapıyı kurmaya çalışıyoruz dedi. 

lys 2016 lys açık uçlu mu olacak lys açık uçlu sorular sorular nasıl olacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)