Memurlar, 12 ay taksitli zorunlu tatile mi gönderilecek?

Hükümet ve turizmciler arasında son günlerde yapılan konuşmalara göre memurlar zorunda olarak tatile çıkarılmaya hazırlanıyor.

Memurlar, 12 ay taksitli zorunlu tatile mi gönderilecek?
Memurlar, 12 ay taksitli zorunlu tatile mi gönderilecek? Admin

Hükümetin turizmde yaşanan büyük sıkıntıları azaltmak amacıyla yeni bir adım atmayı planladığı şu günlerde memurların da tatile çıkma imkanı doğuyor. Turizm sektöründe yaşanan sıkıntılardan ötürü turizmciler de yerli turiste yöneliyor. Bunun üzerine hükümet ile turizmciler arasında sıkı pazarlıklar hala sürüyor.  Bu sıkı pazarlık sonucunda ise memurların tatilden faydalanacağı iddia ediliyor. 


12 ayda tatil imkanı

Hükümetin geçtiğimiz günlerde memurlara zorunlu tatil planları yaptığı edildi. İddiaya göre Turizm Bakanlığının 1 milyon memuru, tatil yörelerinde boş kalan turistik tesislere göndererek ücretlerini 12 ayda maaşlarından kesmeye hazırlandığı söyleniyor. Basında çıkan haberlere göre ülkemizde yaşanan terör olayları ve Rusya ile yaşanmış olan krizden dolayı turizm sektöründe hızlı bir düşüş gerçekleşti. Tatil yörelerindeki durgunluğa son verecek olan proje ise memurları tatil yerlerine göndererek 12 ay boyunca maaşlarından kesinti yapılarak planlanmaktadır.


Kamu-Sen Genel Başkanı’ndan tepki!

 

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı olan İsmail Koncuk yapmış olduğu açıklamada memurun zaten asgari geçim sınırının altında olduğu belirtti. Sözlerinin devamında ise memurun zaten tatil yapamadığını ve birçoğunun kredi kartlarıyla ve borçlu olarak hayatlarını sürdürdüğünü dile getirdi. Hükümet eğer memurlara tatil yaptırmak istiyorsa ise tatilin 6 aylık ödemesinin devlet tarafından karşılanması gerektiğini de sözlerine ilave etti.

memura zorunlu tatil memur zorla tatile memur maaşından tatil kesintisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!