LYS 2016 bugün! Bu belgeleri götürmeyi unutmayın!

Birçok öğrencinin heyecanla ve stresle bekledikleri LYS 2016 maratonu için yapılacak ilk sınav bugün yani 18 Haziran 2016 tarihinde Sosyal Bilimler sınavı ile birlikte başlıyor.

LYS 2016 bugün! Bu belgeleri götürmeyi unutmayın!
LYS 2016 bugün! Bu belgeleri götürmeyi unutmayın! Admin

Sınava girecek binlerce adayın aklında ise birçok soru yer almaktadır. Sınava ehliyet ile birlikte girilebilir mi? Sınava giderken yanımızda ne götürmeliyiz? Bunun gibi kafasında birçok soru bulunan öğrenciler haberimizi okuyabilirler.


Üniversiteye girmek için hayaller kuran birçok öğrenci için LYS sınav maratonu Sosyal Bilimler yani LYS-4 sınavı ile birlikte başlıyor. 18 Haziran 2016 tarihinde yani bugün yapılacak olan Sosyal Bilimler sınavı için ise daha önceden açıklanmış olan sınav giriş yerlerinizi sınava girmeden önce mutlaka görmeniz gerekiyor. Peki, sınava giderken yanınızda bulundurulması gereken belgeler neler?

 

LYS’ye giderken bunları unutmayın

Öncelikle LYS’ye girecek öğrencilerin yanlarında kesinlikle telefon bulunmaması gerekmektedir. Cüzdan veya telefon gibi eşyalar ile birlikte gelen öğrenciler maalesef sınava giriş yapamayacaktır. Bununla birlikte küpelerin de çıkmış olması gerekmektedir. Ehliyet nüfus cüzdanı yerine geçmediğinden dolayı, sınava giderken yanınızda sınav giriş belgenizi ve nüfus cüzdanınızı bulundurmanız gerekmektedir.

 

Sınav heyecanı bugün başlıyor

 

Bu yıl LYS 2016 sınavına tam olarak 1 milyon 73 bin 18 aday başvurularını yaptı. 18 Haziran’da gerçekleştirilecek olan LYS-4 yani Sosyal Bilimler sınavına ise toplamda 517 bin 12 aday girerek yarışacaklar.  Böylelikle birçok öğrencinin ilk sınav heyecanı bugün başlayacak ve son bulacak. LYS 2016 sınavı 18-19 Haziran ve 25-26 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olup toplam 4 oturumla birlikte sona erecektir. 

lys 2016 hangi belgeleri götürmeliyiz yanımızda olması gerekenler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)