TEOG 2016 sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG tercihleri ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanan takvime göre TEOG sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Konu hakkında açıklama Milli Eğitim Bakanlığından geldi.

TEOG 2016 sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG tercihleri ne zaman?
TEOG 2016 sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG tercihleri ne zaman? Admin

2016 TEOG sınav sonuçlarının açıklanma tarihi sınav takviminde belli oldu. Peki, binlerce aday sınav sonuçlarını ne zaman öğrenecek ve yerleştirme puanları ne zaman açıklanacak?

 

Hem öğrenciler hem de veliler tarafından oldukça merak konusu olan TEOG sınav sonuçları açıklanma tarihi MEB’in sınav takviminde belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı TEOG Yerleştirme Puanları-YEP sonuçlarını 29 Haziran 2016 yani Çarşamba günü açıklamayı planlıyor. Bir süredir birçok öğrenci ve veli YEP sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını aramaktaydı. Sorunun cevabı ise MEB’den 29 Haziran 2016 Çarşamba günü olarak geldi.


Tercihler ne zaman?

Devlet liselerine girmek isteyen aday öğrenciler için tercih tarihleri 15-25 Temmuz 2016 arası olarak belirlendi. Özel okullara tercih yapmak isteyen öğrenciler için ise 30 Haziran-14 Temmuz 2016 arasında kayıt işlemleri başlayacaktır. Özel liselerin alımları ise, kendi yönetmeliklerinde belirlemiş odluları puan sistemine göre gerçekleşecektir. Özel liseye gitmek isteyen öğrenciler ise devlet liseleri için tercih yapamayacaklar.


Tercih işlemleri nereden yapılacak?

 

Tercih işlemlerinde 25 okula kadar yazma hakkı bulunan öğrencilerin YEP üstünlükleri esas alınarak ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri gerçekleşecektir. Peki, öğrenciler nereden tercih yapacaklar? Tercihler bireysel olarak yapılmak üzere, meb.gov.tr ve eokul.meb.gov.tr internet adresleri üzerinden veya herhangi bir okul müdürlüğünden yapılarak onaylatılacaktır.

teog 2016 sonuçları ne zaman açıklanacak teog tercihleri ne zaman teog tercih tarihleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)