Bazı adaylar, kimlik numarasız ehliyetlerle LYS'ye giremedi!

Bugün yani 18 Haziran 2016 günü yapılmış olan LYS-4 sınavında adaylar Sosyal Bilimler sınavına girdi. Ancak sınava ehliyetleriyle girmek isteyen bazı adaylar sorun yaşadılar.

Bazı adaylar, kimlik numarasız ehliyetlerle LYS'ye giremedi!
Bazı adaylar, kimlik numarasız ehliyetlerle LYS'ye giremedi! Admin

Birçok aday üniversiteye girmek için ikinci sınav aşaması olan Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) girecekleri okulların yollarını sabahın erken saatlerinde tuttular. Ancak nüfus cüzdanını kaybeden, ehliyet ile girmek isteyenler ve evde unutan aday öğrenciler ise nüfus müdürlüğünün yolunu tuttular.


Tokat’ta yaşanan sınav öncesi kimlik skandalı

Tokat’ta fotoğrafı olmayan 5 aday bugün LYS 2016’nın ilk sınavından önce zamanla yarıştı. Fotoğrafı olmayan adaylar nüfus müdürlüğünün yanındaki fotoğrafçıya giderek fotoğraf çektirdiler. Fotoğraf çekildikten sonra ise tekrar nüfus müdürlüğüne koşarak giden adaylar nüfus kimliklerini 8 TL karşılığında alarak sınava girdiler.

 

LYS-4 sınavına girmekte sorun yaşayan bir başka kişi ise Hakan Özen. Sınava ehliyetle girmek isteyen aday Hakan Özen, nüfus cüzdanı yanında olmadığından dolayı sınava ehliyet ile girmek istediğini ancak nüfus cüzdanı olmadan sınava alınmadığını ve bugünkü LYS oturumuna giremeyeceğini belirtti.


İl Milli Eğitim müdürü konuştu…

 

İl Milli Eğitim Müdürü olan Levent Yazıcı ise il genelinde 12. Sınıf öğrencisi olarak sınava giren aday sayısının 7 bin 897 olduğunu söyledi. Levent Yazıcı yapmış olduğu açıklamada ise daha önceki yıllarda verilen ehliyetlerde öğrencinin T.C. kimlik numarasının yer almadığını ve bu nedenle bu ehliyetler ile sınava girilmediğini belirtti. Ancak nüfus cüzdanı ve süresi dolmamış olan pasaportlar ile sınava girebildiğini söyleyen Levent Yazıcı ehliyet veya diğer kimlikler ile öğrencilerin sınava alınmayacağını da hatırlattı.

hakan özen lys 2016 ehliyetle sınava girmek nüfus cüzdanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)