Taşerona kadro ne durumda? Bakan Naci Ağbal açıkladı!

Geçtiğimiz aylarda taşeron işçinin kadroya alınacağı hakkında açıklama yapılmıştı. Bu açıklamanın ardından kadro ile ilgili açıklamalar hala devam ediyor. Son açıklama ise Maliye Bakanı olan Naci Ağbal’dan geldi.

Taşerona kadro ne durumda? Bakan Naci Ağbal açıkladı!
Taşerona kadro ne durumda? Bakan Naci Ağbal açıkladı! Admin

Birçok vatandaş tarafından merakla beklenen sorulardan biri de taşeron işçiye kadro ne zaman gelecek sorusudur. Bu konu ile ilgili açıklama yapmış olan Maliye Bakanı Naci Ağbal ise ataması yeni yapılan Vali İsmail Ustaoğlu’nun makamını ziyaret etti. Burada yapmış olduğu konuşmasında ramazanın bereketine ve günahların bağışlandığına da değinmiş olan Bakan Ağbal aynı zamanda Doğu’da ve Güney Doğu’da bayrağımız için canını siper etmiş olan güvenlik güçlerimize de minnet duyduğunu belirtti ve iyi dualarını iletti.


Taşeron işçiye istihdam durumu nedir?

 

Maliye Bakanı Naci Ağbal’a bir gazeteci tarafından yöneltilmiş olan ‘ Taşeron firmalarda çalışan işçilerin kamuda istihdam durumundaki son durum nedir?’ sorusunun ardından açıklama geldi. Bakan Ağbal yapmış olduğu açıklamda ise, yerel yönetimlerden bakanlıklara kadar oldukça kapsamlı bir düzenleme yapıldığını ve taşeronlar ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirtti. Ağbal açıklamalarının devamında ise, hükümet tarafından taşeron işçiye verilmiş olan vaatlerin yerine getirileceğini ancak bir taraftan da kamu kurumlarının da ihtiyaçlarının karşılanabilmesi açısından uygun koşullar sağlanarak yeni bir sisteme geçilmesinin planlandığını söyledi. Bu nedenle bir süre daha çalışmaların devam edeceğini de sözlerine ilave etti.

taşerona kadro son durum ne durumda naci ağbal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!