Öğrenciler, LYS 2016’da Din Kültürü ve Mantık'ta zorlandı!

18 Haziran 2016 Cumartesi günü yani dün yapılmış olan LYS-4 sınavında sorular zor muydu? İşte öğrencileri zorlayan dersler...

Öğrenciler, LYS 2016’da Din Kültürü ve Mantık'ta zorlandı!
Öğrenciler, LYS 2016’da Din Kültürü ve Mantık'ta zorlandı! Admin

Sosyal Bilimler sınavında hangi bölümler öğrencileri zorladı? Birçok öğrenci kendi zorlandıkları bu sınavda diğer öğrencilerin de zorlanıp zorlanmadığını merak ediyor. Peki, hangi bölümlerde öğrenciler ne kadar zorlandı?


Din Kültürü ve Felsefe soruları öğrencileri zorladı

LYS-4 sınavındaki Felsefe grubundaki sorular uzun paragraflardan oluşuyordu. Okuma alışkanlığı olan öğrenciler için daha rahat bir sınav olan felsefe sorularının cevapları netti. Felsefe grubundaki sorular arasında sosyal medya etkileşimli daha güncel sorular da yer almaktaydı. Mantık soruları arasından ise Sembolik mantık ve Yüklemlemeler mantığı soruları birçok öğrenciyi hayli zorladı. Din kültürü soruları arasından ise 2 soru doğrudan bilgi gerektiren sorulardı.


Coğrafya sınavı soruları

Coğrafya sınav soruları geçen yıla nazaran daha kolaydı. Coğrafya konularına hakim olan öğrencilerin rahatlıkla yapabileceği sorular da bulunmaktaydı. Daha çok genel kültür soruları gibi olan coğrafya soruları arasından 1-2 tane de seçici soru yer almaktaydı. Sorularda daha çok insan ve çevre-doğa teması ön plana çıkıyordu.


Tarih sınavı soruları

 

Tarih sınavında Çağdaş Dünya tarihi kısmından yorum soruları geldi. Sorularda detaylı bilgiyi gerektiren soru az olmasına karşın bilgi ölçücü nitelikte sorular vardı. Tarih soruları arasında Nutuk’tan da 2 soru vardı. Sorular daha çok yorumlama üzerine soruldu. 

lys 2016 soruları hangi dersler zordu öğrencileri zorlayan dersler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!