Adana'da bir okula okul sütü soruşturması!

Devlet tarafından öğrencilere dağıtılan sütlerden öğretmenler yoğurt yapıyor!

Adana'da bir okula okul sütü soruşturması!
Adana'da bir okula okul sütü soruşturması! Admin

Adana’da bulunan bir ilköğretim okulunda öğretmenler odasında, öğrencilere dağıtılan sütler bir tencereye konularak yoğurt yapıldığı iddiası gündemdeki yerini aldı. Olayla ilgili Adana Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma açtı.

 

Sütler öğrencilere dağıtılmıyor!

Bir süredir artık ilköğretim okulundaki öğrencilere devlet tarafından ücretsiz bir şekilde süt dağıtılmaktaydı. Ancak Adana’nın Merkez Sarıçam ilçesinde bulunan bir ilköğretim okulunda bazı veliler tarafından öğrencilere dağıtılan ücretsiz sütlerin artık dağıtılmadığı fark edildi. İddiaya göre ilköğretim okulunda çocuklarına ücretsiz verilmiş olan sütlerin artık verilmediği söylendi. Olay üzerine giden veliler ise, yaptıkları araştırmalar sonucu sütlerin öğretmenler odasında koliler halinde toplanıldığını öğrendi.

 

Öğretmenlere sütlaç ve yoğurt yapılıyor!

Çocuklarına okul tarafından ücretsiz sütlerin dağıtılmadığını fark eden veliler yaptıkları araştırmalar sonucunda günlük olarak dağıtımının yapılması gereken sütlerin öğretmenler odasında toplanılarak, hizmetli çalışanlar tarafından öğretmenlere, okul müdür ve yardımcılarına yoğurt ve süt yapıldığı öğrenildi. Sütlerin öğretmenler odasına götürüldüğünü, bir tencereye toplanıldığını ve burada mayalandığını ise bir veli cep telefonu tarafından görüntüledi ve okul yönetimi için şikâyette bulundu.

 

 

Bazı iddialara göre 19 Mayıs günü okulda yapılan kermeste dağıtılan böreklerin içindeki peynirlerin de bu sütler ile yapıldığı söyleniyor. Okul müdürü bütün bu suçlamaları kabul etmeyerek, yoğurtların öğrenciler tarafından içilmemiş olan sütlerin hizmetliler tarafından toplanması ile yapıldığını belirtti. Olaylar üzerine ise Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma açtı ve soruşturma devam ediyor.

adana okul sütü yoğurt peynir yaptılar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)