Geleceğin popüler meslekleri hangileridir?

Geçtiğimiz hafta başlayan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ile birlikte sınav maratonu da başlamış oldu. Sınava giren birçok adayın heyecanı ise dorukta.

Geleceğin popüler meslekleri hangileridir?
Geleceğin popüler meslekleri hangileridir? Admin

Sınavların bitmesinin ardından açıklanan sonuçlar ile birlikte tercih maratonuna girecek olan öğrencilerin kafası ise bir hayli karışık. Öğrenciler için ise Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü, geleceğin meslekleri hakkında eğitim ajansı adlı siteye listesini sıraladı.

 

Mesleklerin kendileri değil, çalışma alanları önemli!

Anadolu Üniversitesi Rektörü olan Prof. Dr. Naci Gündoğan yapmış olduğu açıklamada günümüzde mesleklerin kendilerinden ziyade çalışma alanlarının önem kazandığını vurguladı. Anadolu Üniversitesi için havacılığın sektörünü koruduğunu, hukuk, mühendislik ve eğitim gibi mesleklerin hiçbir zaman önemini kaybetmeyeceğini ve turizm sektörü için oldukça önemli olan gastronomi ve mutfak sanatları gibi mesleklerin de giderek parladığını söyledi.

 

Enerji alanları giderek yükseliyor

ODTÜ Rektörü Prof. Ahmet Acar ise geleceğin en önemli iş alanlarına bakıldığında; Nano Teknoloji, Yenilenebilir Enerji, Biyo Teknoloji, Siber Güvenlik, Oyun, Sağlık Teknolojileri, Geri Dönüşüm Uzmanlığı ön plana çıktığını söyledi. Pekçok pozitif bilimde ve mühendislik alanlarında bu alanların oldukça önemli olduğunu dile getirdi.

 

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca;  iş imkânlarının en çok olduğu sektörler arasında bilişim teknolojilerinin, gayrımenkul, yapı-inşaat, lojistik, gıda ve perakendecilik sektörleri olduğunu belirtti. Karaca, doğal kaynakların iyi bir şekilde kullanmasının giderek önemli odluğu günümüzde iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı da revaçta kılıyor dedi.

ahmet acar geleceğin meslekleri popüler meslekler geleceğin iş alanları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!