KPSS 2016/1 tercih kılavuzu yayınlandı, tarihler belli oldu!

KPSS başvurularının başlaması ile birlikte 2016/1 KPSS tercih kılavuzu da yayımlandı. Başvuruların 1 Temmuz’a kadar devam edeceği bilinen tercihler başvuruları alınmaya başlandı. KPSS tercih dönemi ise 22 Haziran’da başlayarak 1 Temmuz’da sona erecektir. Memur adayları toplamda 30 tercihte bulunabilecekler.

KPSS 2016/1 tercih kılavuzu yayınlandı, tarihler belli oldu!
KPSS 2016/1 tercih kılavuzu yayınlandı, tarihler belli oldu! Admin

Tercih ücretlere hangi bankaya yatırılacak?

KPSS 2016/1 için yapılacak olan tercihler 22 Haziran-1 Temmuz arasında gerçekleştirilecektir. Tercih ücretleri ise en geç 2 Temmuz saat 23.59’a kadar ÖSYM tarafından belirtilmiş olan bankalara yatırılmış olması gerekmektedir. ÖSYM’nin belirttiği bankalar arasında ise aşağıdakiler yer almaktadır:

- Halkbank

- Ziraat Bankası

- Akbank

- Türk Ekonomi Bankası

- Kuveyt Türk Katılım Bankası

Bu bankalara yatıracağınız sınav veya yerleştirme ücretlerini ise ÖSYM’nin resmi web sitesinden ÖDEMELER kısmından banka kartı yardımı ile yatırılabilecek.

 

Alt dönem tercih imkanları kaldırıldı!

 

Geçtiğimiz zamanlarda Danıştay tarafından lisans mezunu olan ve lisanstan sınava girmiş olan memur adaylarına, eğer liseden makine teknisyeni olarak mezun olmuşsa bu adaylara lise düzeyinde yer alan teknisyen kadrolarına da tercih hakkı tanınmıştı.  Ancak Danıştay’ın üst karar organı olan Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu bu kararı geri iptal etti. Bu karar göre artık üst dönemden sınava girmiş olan memur adayları artık teknik veya sağlık alanları ile ilgili öğrenimlere ait kadrolara başvuru yapamamaktadır.2016/1 tercih kılavuzu da yine Danıştay’ın son kararına göre hazırlanmıştır. 

kpss 2016 1 tercih kılavuzu başvuru tarihleri alt öğrenimden tercih
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)