Memurlar ve emekliler temmuz maaşlarını zamlı alacak!

Son günlerde yayınlanan haberlere göre promosyon haberi bekleyen emekli ve memurlara bayram zammının gelmesi bekleniyor.

Memurlar ve emekliler temmuz maaşlarını zamlı alacak!
Memurlar ve emekliler temmuz maaşlarını zamlı alacak! Admin

Memur, işçi emeklileri ve memur emeklileri temmuz ayında maaşlarını zamlı bir şekilde alacaklar. Peki, memur ve emeklilerin bayram maaşlarını ne kadar zamlı olacak?

 

Hesaplanan zam oranı

Türkiye Emekliler Derneğinin hesaplamaları doğrultusunda enflasyon rakamlarını dikkate alınarak yüzde 3.14’lik bir zammın, 9,5 milyon emekliyi sevindirmesi bekleniyor. Memur-Sen Başkan yardımcısı Hacı Bayram Tombul, toplu sözleşmeden alınacak yüzde beş zammın  ‘’ 1 Temmuz 2016 “ tarihinden itibaren maaşlara yaklaşık %5’lik bir artış yansıtılacağının müjdesini verdi. Memur maaşları her ayın 15’de yatırıldığı için 14 günlük fark da zamlı olarak memurlara yatırılacaktır.

 

Zamların ardından maaşlar ne kadar olacak?

Yapılan zamların ardından en düşük maaş olan 2 bin 38 lira zamlı bir şekilde 2 bin 140 liraya yükselmiş olacaktır. Bir sonraki ay yapılacak toplu sözleşme zammıyla en düşük memur emeklisinin maaşı da 1700 liraya yükselmiş olacaktır. Türkiye genelinde toplamda 14,5 milyon memur, işçi, Bağ-Kur emeklisi ve emeklisi bulunuyor. Bunlardan yaklaşık 3,1 milyon kadarı kamu çalışanı, 1,9 milyonu memur emeklisi, 2,5 milyona yakın Bağ-Kur emeklisi ve 7 milyon kadar da SSK emeklisidir. Bu çalışanların v emeklilerin maaşlarında ise farklı miktarlarda artış meydana gelecektir. İşçilerin maaş zamları ve artışları ise toplu sözleşmeler üzerinden değerlendirilecektir. 

temmuz 2016 maaş zammı ne kadar zam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!