LYS maratonuna bu hafta da devam ediyor

18 Haziran 2016 tarihinde LYS-4 yani Sosyal bilimler sınavı ile başlayan LYS maratonu bu hafta da devam ediyor.

LYS maratonuna bu hafta da devam ediyor
LYS maratonuna bu hafta da devam ediyor Admin

Adaylar bu hafta yani 25 Haziran 2016 tarihinde Cumartesi günü LYS-2 ve LYS-5 sınavına girecekler. 26 Haziran Pazar günü ise LYS-3 sınavına girecek olan adayların heyecanlı bekleyişi hala devam ediyor.


Adayların girmiş olduğu LYS-1 ve LYS-4 sınavları bilindiği üzere geçtiğimiz hafta 18-19 Haziran tarihlerinde gerçekleşmişti. Yarın girecekleri LYS-2 yani Fen bilimleri sınavı sabah saatlerinde olacakken, yabancı dil sınavı olan LYS-5 sınavı öğleden sonra gerçekleşecektir. Pazar günü olan edebiyat-coğrafya yani LYS-3 sınavı da yine sabah olacaktır.

 

LYS-2 sabah 10.00’da!

Birçok adayın gireceği fen bilimleri sınavı yarın sabah saat 10.00’da yapılacak. 135 dakik sürecek olan sınav tek oturumda gerçekleşecek. Sınavda sırası ile fizik, kimya ve biyoloji sorularına tabi tutulacak öğrencilere her bölümden 30 soru gelecek ve her bölümün süresi 45 dakika olacak.

 

LYS-5 öğlen 14.30’da başlayacak

 

Yine yarın gerçekleşecek olan yabancı dil sınavında da öğrenciler tek oturumda 120 dakika süreyle 80 soruya tabi tutulacaklar. Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinden girilecek olan bu sınavda her dil bölümü için farklı bir kitapçık bulunmaktadır. Girilecek olan dil sınavı ise adayların LYS başvurularında seçmiş olduğu dile ait kitapçıktan yapılacaktır. Adayların sınav saatinden önce orda olmaları gerektiği birçok uzman tarafından vurgulanmaktadır.  

lys 2016
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!