e-YDS 2016 başvurularının son günü ne zaman?

6114 sayılı Kanun’un 3 Maddesi 2 Fıkrasının (a) bendinin verdiği yetki ile 2014 yılında ÖSYM merkezi tarafından yapılmaya başlanan e-YDS 2016 yılında da devam edilecektir.

e-YDS 2016 başvurularının son günü ne zaman?
e-YDS 2016 başvurularının son günü ne zaman? Admin

2016 yılı içerisinde 7.si yapılacak olan e-YDS sınavının başvuruları başladı. e-YDS sınavına başvuracak adayların 27 Haziran tarihinde saat 17.00’ye kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Adaylar bir yılda, aynı dilden bir defe sınava girebilecekler. Başarısız olunması halinde başarısız oldukları dil sınavının bir dahaki yılına kadar sınava giremeyecekler.

 

e-YDS kontenjanı

Sınava girmeyi bekleyen adaylar sınava giriş ücretlerini sınav tarihini geçirmeden ÖSYM’nin resmi sitesindeki ödemeler butonundan ödemelerini gerçekleştirebilirler. e-YDS sınavının başvuruları ise 23 Haziran 2016 yani bugün saat 14.00’da başlayacak. Kontenjanlar dolduğu takdirde başvurular sona erecektir. Kontenjanlar dolmadığı durumda ise başvuru ücretleri sınavın son günü ve saati olan 27 Haziran saat 17.00 kadar başvurularını yapabilecekler. Kontenjan sınırları dolduktan sonra adayların başvuruları ÖSYM sistemi ile otomatik olarak engellenecektir. Bu uygulamanın sebebi sınava girecek yerlerdeki koltuk ve bilgisayar sayısının sınırlı olmasıdır. Uzmanlar tarafından başvuruların son güne ve saatlere bırakılmaması tavsiye edilmektedir.

 

e-YDS’den önce deneme sınavı

 

e-YDS elektronik ortamda yapılan bir sınav olduğu için, sınava girecek olan adayların sınavda uygulanması gereken ara yüzleri sınav öncesinde öğrenmesi ve sisteme daha aşina olabilmeleri için bir denem e-sınavı hazırlanmıştır. Bu e-YDS sınavına katılacak olan aday öğrencilerin ise sınavdan önce bu deneme sınavlarına katılmaları oldukça önemlidir. 

eyds deneme e yds tarihleri e yds başvuru tarihleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!