TEOG’da iki soru iptal, puanlar yeniden hesaplandı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 25-26 Kasım 2015’te yapılmış olan 1. Dönem Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sistemi dâhilinde olan ortak sınav hakkında açıklama geldi.

TEOG’da iki soru iptal, puanlar yeniden hesaplandı!
TEOG’da iki soru iptal, puanlar yeniden hesaplandı! Admin

MEB yapılmış olan TEOG sınavında Türkçe ve T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerindeki birer sorunun yanlış olduğunu ve iptal edileceğini belirtti. Bu yanlış sorular ise tüm öğrencilerde doğru olarak kabul edilecek.

 

TEOG puanları tekrar hesaplandı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yargı kararı ile birlikte TEOG 1.Dönem sınavındaki soruların yanlış olduğuna karar vermesi sonucu sorular iptal edildi ve tüm öğrencilerde doğru olarak kabul edildi. Soruların doğru olarak kabul edilmesi ile birlikte öğrencilerin TEOG puanları tekrar hesaplandı. Yeniden hesaplanmış olan puanlar ise öğrencilerin e-okul sayfasında açıklandı.

 

Hangi sorular yanlıştı?

MEB 1.Dönem yapılan TEOG kapsamındaki ortak sınavda Türkçe dersinde A kitapçığının 8.sorusu ve T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinde de A kitapçığının 4.sorusu yargı kararı gereği yanlış olduğu gerekçesiyle iptal edildi ve bütün öğrencilerde doğru olarak kabul edildi.

 

Yerleştirme hangi puana göre olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmış olan yazılı açıklamada ise TEOG uygulamasının Ortaöğretim Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme ek kılavuzunda yer alan takvime uygun olarak devam edildiği belirtildi. Yerleştirmede ise esas puanların dikkate alınacağı ve yargı kararına dayalı sonuçlar göz önünde bulundurularak hesaplanacağı açıklandı. Yani öğrencilerin yerleştirilmeleri son hesaplanan puanlar üzerinden gerçekleşecektir.              

 

 

teog 2016 puan hesaplaması hangi sorular iptal edildi iptal edilen soru
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)