Bazı memurlara erken emeklilik yolda!

Binlerce memuru yakından ilgilendiren erken emeklilik konusu önümüzdeki haftalarda başkentte masaya yatırılacak

Bazı memurlara erken emeklilik yolda!
Bazı memurlara erken emeklilik yolda! Admin

Memurların dört gözle beklediği yasa teklifinin çok yakında mecliste görüşülmek üzere tasarı haline getirildiği alınan bilgiler arasında.  Bu bilgilerin ardından pek çok kamu personelini erken emeklilik heyecanı kapladı.


Memurlar için erken emeklilik yalnızca bazı meslek ve branşlarda mümkündü. Yapılacak düzenlemeyle birlikte bu mesleklerin kapsamı genişletilerek daha çok kamu personeli için erken emeklilik fırsatından yararlanması sağlanacak.


Çalışmalarda Sona Yaklaşıldı

Geçtiğimiz yıl hükümet ile sağlık sendikaları arasında toplu sözleşme için görüşmeler yapılmış ve görüşmelerin neticesinde erken emeklilik müjdesi sağlık çalışanlarına iletildi. Bunun üzerine pek çok sendika aynı taleple hükümetin kapısını çaldı. Bunun üzerine hükümet bu konuyla ilgilenmesi için bir komisyon oluşturarak sendikalarla görüşmeler düzenlemeye başladı. Komisyon yaptığı çalışmalarla pek çok sendika ile görüşerek çalışma şartlarının iyileştirilmesi, iş gören hakları, erken emeklilik gibi pek çok konuyu ele aldı. Elde edilen bilgiye göre komisyon yaptığı çalışmalar sonucunda erken emeklilik yelpazesini genişleterek daha çok meslek alanında erken emeklilik müjdesinin olacağı yönünde.


Erken Emeklilik Hangi Mesleklere Geliyor?

 

Sosyal Güvenlik Kurulu bünyesinde toplanan komisyonun çalışmalarında sona yaklaşıldığı ve en kısa zamanda çalışmaların sonuçlanarak bir tasarı haline getirileceği ve meclise sunulacağı da gelen bilgiler arasında. Erken emeklilik için imkân sağlanacak olan meslek ve alanların başında ise itfaiye görevlileri, postacılar, öğretmenler, tekniker ve teknisyenler, mühendisler ve kimyacılar da yer alıyor. 

memura erken emeklilik 2016 erken emeklilik yasası erken emeklilik ne zaman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!