Tahin kanseri önlüyor

Sofralarımızda çok sık tükettiğimiz yiyeceklerden bir olan tahin sağlıklı bir yaşamın kapılarını sizlere açıyor. Kültürümüzde önemli bir yere sahip olan ve çok farklı yiyeceklerle birlikte tükettiğimiz tahinin faydaları saymakla bitmiyor.

Tahin kanseri önlüyor
Tahin kanseri önlüyor

Tahin kanseri önlüyor

                Sofralarımızda çok sık tükettiğimiz yiyeceklerden bir olan tahin sağlıklı bir yaşamın kapılarını sizlere açıyor. Kültürümüzde önemli bir yere sahip olan ve çok farklı yiyeceklerle birlikte tükettiğimiz tahinin faydaları saymakla bitmiyor. Bunlardan en çok dikkat çekeni ise kanserle savaşta en büyük yardımcılarınızdan biri olması .

Tahin ve kanser

                Çağımızın en zor hastalıklarından biri olan kanser için her geçen gün yeni bir tedavi yolu ortaya çıkıyor. Çok tehlikeli bir hastalık olduğu için kanserle mücadele insanların en çok araştırdıkları konuların başında geliyor. Uzmanlar kanserle mücadele de en etkili silahın beslenme olduğunu söylüyor. Tahinin kanserle savaşta yeri ise çok önemli . İçerisinde ki maddeler sayesinde hücre yapısını koruyan, onaran ve destekleyen özellikte olan tahin hastalıkla başa çıkmanız için tüketmeniz gereken gıdalar arasında yer alıyor.

Birçok faydası var

 

                Omega 3 ve omega 6 tarafından zengin olması nedeniyle tahin beyin fonksiyonlarının daha iyi çalışmasına yardımcı oluyor. Bu sayede de alhizmer gibi birçok hastalığın oluşumunu ve gelişimini engelliyor. Çinko, demir ve bakır gibi maddeler de içermesi sebebiyle bağışıklık sistemi için önemli bir yardımcı durumunda. Bağışıklık sistemini geliştirerek hastalıklara yakalanma oranınızı düşürüyor. Hücrelerin yenilenmesini destekleyen bir yapısı olduğu için yaşlanma karşıtı etkiler göstermesi ve hücreleri yenileyerek cilt bakımınızda yardımcı olması da bu besinin ekstra faydaları arasında yer alıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!