Öğrenciler okullarının kapatılmasına tepki gösterdi

İzmir Alsancak'ta öğrenciler vakıf üniversitelerinin kapatılmasının kendilerini mağdur ettiklerini belirterek okulların kapatılmasına tepki gösterdiler...

Öğrenciler okullarının kapatılmasına tepki gösterdi
Öğrenciler okullarının kapatılmasına tepki gösterdi

Öğrenciler okullarının kapatılmasına tepki gösterdi

                15 Temmuz darbesi sonrasında FETÖ ‘ye bağlı olan vakıf üniversiteleri için kapatma kararı alınmıştı. Buralarda okuyan öğrencilerin başka okulları yerleşmesi için düzenlemeler yapılırken öğrenciler bu duruma tepki gösterdi. İzmir Alsancak’ta toplanan öğrenciler ÖSYM binası önünde kapatılan vakıf üniversiteleri için açıklamalarda bulundular.

Okullarında eğitime devam etmek istiyorlar

                FETÖ ile bağlantısı olmayan öğretim üyelerinin ve garantör üniversitelerin eğitime devam etmesini istediklerini söylediler. Vakıf okullarında okuyan 65 bin öğrencinin haklarını savunmak için bu açıklamayı yaptıklarını belirttiler. Kazanmış oldukları okulları sosyal ve kültürel açıdan tercih ettiklerini belirten öğrenciler ailelerinin de bu durumdan sonra mağdur olacaklarını düşündüklerini belirttiler.

FETÖ adıyla anılmak istemiyoruz

                Mezun oldukları zaman diplomalarında ilk yerleştikleri okulun adı yazılacak olan öğrenciler mezun olduktan sonra FETÖ ismiyle anılmak istemediklerini bu nedenle de YÖK’ün çıkardığı kanunun iptal edilmesini istediklerini söylediler. Garantör üniversitelerin vakıf üniversitelerinin kampüslerini ve diğer imkanlarını kullanıp 65 bin öğrencinin haklarını gözetmediklerini belirttiler. Vakıf üniversitelerine ödedikleri ücretleri bundan sonra garantör üniversitelere ödeyecek olan öğrenciler bu doğrultu da garantör üniversitelerin de eğitim koşullarında iyileştirme yapılması gerektiğini söylediler.

 

                Yasal tüzükte yafta olarak FETÖ ile ilişkili görünmelerinin iş hayatlarında da kendilerine zorluk çıkaracağını düşündükleri için herhangi bir bağlantılarının olmasını istemediklerini Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda vatanlarını sevdiklerini ve vatana hizmet için ellerinden geleni yapacaklarını da açıklamalarına eklediler.

Ayşe YILMAZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)