Memurlara izin müjdesi

OHAL ile iptal edilen kamu personeli yıllık izinleri tekrar verilmeye başlandı.

Memurlara izin müjdesi
Memurlara izin müjdesi

Memurlara izin müjdesi

15 Temmuz 2016 darbesinden sonra OHAL ilanı ile memurların izinleri kaldırılmıştı. İzinleri kaldırılan memurlar tatil planlarını iptal etmek zorunda kalmışlardı. Bu durum turizm sektöründe de büyük etkilere yol açmıştı. Birçok tatil rezervasyonu iptal edilirken iptal edilen biletler de otobüs firmalarının ve uçak şirketlerinin de gelirlerinin düşmesine neden oldu.

İzinler verilmeye başlandı

Dün yapılan açıklama ile birlikte izinleri iptal edilen milyonlarca memura tekrar izin müjdesi verildi. Öncelik olarak rezervasyonu olan memurların izne çıkmasını öngören uygulama ile birlikte turizm sektöründe de canlanmalar başladı. Birçok memur izin müjdesi ile birlikte tatil planlarını yeniden yapmaya başladılar.

Kamu personeline indirim

 

İzin müjdesi ile birlikte tur şirketleri de kolları sıvadı. Yapılan kampanyalar ile birlikte kamu personeline yapılacak rezervasyonlarda indirimler yapılarak insanlar tekrar tatile teşvik ediliyor. Yapılan uygulama ile birlikte yaklaşık 300 bin kişi tatil planını iptal etmişti. İzinlerin tekrar verilmeye başlamasıyla birlikte önümüzde ki aylarda bu kişilerin tekrar tatile gidecekleri düşünülüyor. TÜROFED başkanı olan Osman Ayrık memurların mağdur edilmemesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. İzinlerin kaldırılmasıyla birlikte iptal edilen tatil ücretlerini kesintisiz olarak ödediklerini belirten Ayrık memurlara erken rezervasyon ücretini uygulayamayacaklarını ancak ücretlerin de çok fazla artmadığını bu nedenle de kimseye haksızlık olmayacağını ve kimsenin mağdur durumda olmayacağını da sözlerini ekleyerek kamu personeline müjde verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)