Emniyet memur alımı yapacak

2016-2017 yılı için Polis Meslek Yüksekokulları'na öğrenci alımları ile ilgili sayı belli oldu.

Emniyet memur alımı yapacak
Emniyet memur alımı yapacak

Emniyet memur alımı yapacak

Darbe sonrasında FETÖ ile bağlantısı olan kişiler araştırılarak devlet dairelerinden hızla uzaklaştırılıyor. Bu durum memur alımlarının da hızlanmasını sağladı. Her yeni gün birçok kurum için memur alımı yapılacağı duyurusu geliyor. Bunlara bir yenisi de emniyet tarafından eklendi.

Kaç kişi alınacak?

2016-2017 eğitim öğretim yılı için Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılan açıklama da Polis Akademisi Başkanlığı’na bağlı okullara 2 bin 250 erkek 250 bayan öğrencinin Polis Meslek Yüksekokulları’na alınacakları duyuruldu. Yapılacak olan bu alım için ön başvuruları www.pa.edu.tr adresinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Aranan özellikler nelerdir?

2016 yılında yapılacak olan Polis Akademisi Yüksekokulu için alınacak öğrencilerin lise ve dengi okullardan mezun olmaları ve 4. sınıfta okuyor olmaları ilk şart. Bunun yanı sıra 1 Ekim 2016 tarihi ile 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. 26 yaşında olanlar akademiye giremedikleri için 31 Aralık 2016 tarihinden itibaren 26 yaşından gün almamış olmaları gerekiyor. Ön başvuru yapmak isteyen adaylar yapılan YGS sınavının puan türlerinden herhangi birinden (YGS1, YGS2, YGS3, YGS4, YGS5, YGS6 ) 270.000 ham puan almış olmaları gerekiyor. Emniyet çalışanları, vazife malulü ve şehit çocuklarının da YGS puan türlerinden ham 150.000 puan almaları gerekiyor.

 

Polis Meslek Yüksekokulu’na yerleşen öğrencilerin yeme, içme ve barınma gibi tüm ihtiyaçları Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Sınava dair detaylı bilgiler www.pa.edu.tr adresinden ilerleyen günlerde açıklanacak. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)