Görevden uzaklaştırılan eğitimciler için flaş karar

Görevden uzaklaştırılan öğretmenler kendilerine tahsis edilen bilgisayar, tablet ve depolama cihazlarını teslim edecek...

Görevden uzaklaştırılan eğitimciler için flaş karar
Görevden uzaklaştırılan eğitimciler için flaş karar

15 Temmuz 2016 darbe girişimi ile birlikte her yerde olduğu gibi kamuda da büyük bir tarama işlemi başlatıldı. Tüm devlet dairelerinde çalışanlar teker teker denetleniyor. Bu denetim sonucunda FETÖ ve PYD ile bağlantısı olduğu belirlenen memurlar için görev uzaklaştırma kararı alınıp bağlantıları netleşince görevden atılıyorlar. Bu süreçte birçok devlet dairesinde birçok kamu personeli uzaklaştırma işlemine tabi tutuldu. Devletin eğitim ve öğretim kurumlarında çalışan öğretmen, müdür ve müdür yardımcılarından örgütle alakası olduğu düşünülüp görevden uzaklaştırılanlar için bir karar alındı.

Bu karar nedir?

81 ilde ki Milli Eğitim Müdürlükleri’ne gönderilen yazı da ki karar da 2 Ağustos tarihinde alınan kararlar hatırlatıldı. Bu kararla görevden uzaklaştırılan öğretmen, müdür ve müdür yardımcılarına kullanmaları için tahsis edilen tablet, bilgisayar ve depolama cihazlarının teslim edilmesi istenildi.

Uzaklaştırıldıkları günün mesai saati bitmeden teslim etmeliler

 

FETÖ ve PYD ile bağlantısı olduğu düşünülen eğitimcilerin kendilerine tahsis edilmiş olan ürünleri görevden uzaklaştırıldıkları gün mesai saati bitmeden önce teslim etmiş olmaları gerekiyor. Bu ürünler Donanım Şube Müdürlüğü’ne bırakılıyor ve burada gerekli incelemelerde bulunuluyor. 15 Temmuz darbe girişimi kapsamında incelemeler hala devam ederken görevden uzaklaştırma kararları da son hızla devam ediyor. Görevden uzaklaştırma kararı verilmiş kişilerin Milli Eğitim Müdürlükleri’ne gönderilmiş yazıyı dikkate alarak ellerinde bulunan ürünleri en kısa sürede teslim etmiş olmaları gerekiyor. 

 

Ayşe YILMAZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)