Sınavsız lise mezunu memur alımı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifleri Kurumu lise mezunu 3 bin 721 memur alacak...

Sınavsız lise mezunu memur alımı
Sınavsız lise mezunu memur alımı

15 Temmuz darbesi girişimi sonrasında kamu dairelerinde çalışan ve örgüt ile bağlantısı olduğu belirlenen birçok kişinin işine son verildi. Açığa alınan personel sayısı arttıkça kamu personeli ihtiyacı da her geçen gün artmakta . Buna bağlı olarak Ceza ve Tevkifleri personel alımı yapmaya başladı.

Kaç kişi alınacak?

Açığa alınan personellerin yerini Ceza ve Tevkifleri Kurumu 3 bin 721 sözleşmeli personel alınacağını duyurdu. Alınacak personellerde sınav ön koşulu aranmıyor. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifleri Kurumu Genel Müdürlüğü yapmış olduğu duyuru ile kamu personeli olmak isteyen kişilerin başvuru süresinde başvurularını yapmaları gerektiğini duyurdu. İş başvurusu yapmak isteyenler için aranan ön koşul ise sadece lise mezunu olmaları.

Başvurular ne zaman başlıyor?

 

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Kurumu için yapılacak olan yeni kamu personelleri alımında başvurular 19 Eylül 2016 tarihinde başlayıp 27 Eylül 2016 tarihinde sona erecek. 3 bin 721 yeni kamu personelinin alınacağı kurum için personellerin alan dağılımları şu şekilde olacak; 15 kaloriferci, 49 teknisyen, 14 aşçı, 121 şoför, 63 sağlık personeli, 201 büro personeli ve 3 bin 258 infaz koruma memuru. Sizde sınav ön koşulu olmadan kamu personeli olmak istiyorsanız ilan edilen başvuru tarihleri arasında başvurunuzu yapınız. Yapılan darbe girişimi sonrasında açığa alınan kamu personelleri yerine yeni kamu kamu personeli alımları hızlı bir şekilde devam ediyor.

Ali TURAN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)