Sözleşmeli öğretmenlerin maaşı ne olacak?

Kadrolu öğretmenler ile sözleşmeli öğretmenler arasında hak ve hukuk konusunda hiçbir farkı olmayacak.

Sözleşmeli öğretmenlerin maaşı ne olacak?
Sözleşmeli öğretmenlerin maaşı ne olacak?

FETÖ ve PYD ile bağlantısı olan birçok kamu personeli açığa alındı. Açığa alınan birçok öğretmenin de yerine yeni kamu personelleri atanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı açığa alınan birçok öğretmen yerine kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerin kısa süre içerisinde yerleştirileceğini belirtti. Atama dönemleri yaklaşırken birçok öğretmen adayı maaşları konusunu araştırıyor. Yapılacak olan atamalar sonucunda sözleşmeli öğretmenlerin maaşlarının ne olacağı merak konusu. Durum ile ilgili açıklamalarda bulunan Yılmaz kadrolu öğretmenler ile sözleşmeli öğretmenler arasında hak ve hukuk konusunda hiçbir farkı olmadığını belirtti. Sözleşmelerin yıllık yapılacağını belirten Yılmaz sözleşmeli öğretmenliğin dört yılı geçmeyeceğini belirtti.

 

İzinli sayılacaklar

Sözleşmeli öğretmenler için yarıyıl tatili ve yaz tatilinde izinli sayılacaklar. Ayrıca herhangi bir mazeret durumunda da yardımcı olacaklarını belirtti. Yılmaz öğretmenlerin yer değiştirme takviminin de devam ettiğini belirtti. Bu durumda sözleşmeli öğretmenlerde tatil dönemlerinde kadrolu öğretmenlerin sahip oldukları tüm haklara sahip olacaklar ve mazeret durumlarında da aynı haklara sahip olacaklar.

 

Hiçbir fark olmayacak

Yapılacak olan öğretmen yerleştirmeleri sonucunda sözleşmeli öğretmenlik için başvuruda bulunacak olan öğretmen adayları için rahatlatan haber geldi. Sözleşme süreleri bir yıl olacak olan sözleşmeli öğretmenler her türlü alanda kadrolu öğretmenler ile eşdeğer haklara sahip olacaklar. Buna göre sözleşmeli öğretmenler de kadrolu öğretmenlerle aynı maaşı alacaklar. Yapılacak olan atamalar ile birçok öğretmen adayı kadrolu ve sözleşmeli olarak göreve başlayacak. 

sözleşmeli öğretmen 2016 sözleşmeli öğretmen maaşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!