TEOG SONUÇLARI AÇIKLANDI

TEOG sınav sonuçları 11Ağustos'ta açıklandı. Öğrenciler için yerleştirme heyecanı başladı.

TEOG SONUÇLARI AÇIKLANDI
TEOG SONUÇLARI AÇIKLANDI

İlköğretimden ortaöğretime geçişte 8. Sınıf öğrencilerinin girmiş olduğu sınav olan TEOG sonuçları açıklandı. Açıklanan sınav sonuçlarına göre şimdi öğrenciler Ortaöğretim Kurumları Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu doğrultusunda tercihlerini yapacaklar. Yerleştirmeye Esas Puan (YEP) ile öğrenciler merakla yerleştikleri okulları beliyorlar. Sonuçları ise MEB’in internet sitesinden ve e-okul sitesinden birkaç gün içerisinde açıklanacak. Yerleştirmelerin açıklanmasından sonra ise Ortaöğretim Kurumlarına kayıt dönemleri başlayacak. İlk yerleştirmeden sonra boş kalan kontenjanlar 15 Ağustos 2016 tarihinde ilan edilecek.

3 nakil dönemi olacak

İlk yerleştirmelerin ardından öğrenciler için nakil dönemleri başlamış olacak. Boş kontenjanların açıklanmasının ardından 15 Ağustos 19 Ağustos tarihleri arasında birinci nakil başvuruları yapılacak. İkinci nakil başvuruları 22 Ağustos ile 26 Ağustos arsında yapılacak. Son nakil olan üçüncü nakil başvuru tarihleri ise 29 Ağustos 2 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Nakil sonuçları nakil dönemleri bittiği gün açıklanacak. Nakil işlemlerinde boş kontenjan olmadan da öğrenciler istedikleri takdirde başvuru yapabilecekler. Her öğrenci nakil işlemine başvurmak zorunda değildir.

Okullar 19 Eylül’de açılacak

 

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında okulların ne zaman açılacağı merak konusu olmuştu. Önce 3 Ekim tarihine kadar erteleneceği konusu gündeme gelmişti. Yapılan son açıklamalar ile birlikte 2016-2017 eğitim-öğretim yılının 19 Eylül Pazartesi günü başlayacağı kesinleşti. Bakanlık yapılan diğer haberlerin doğru olmadığını ve insanların dikkate almaması gerektiğini duyurdu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)