KAMUYA 50 BİN MEMUR ALINACAK

Yapılan açığa alınmalar sonucunda yeni kamu personelleri ilerleyen günlerde alınmaya başlanacak...

KAMUYA 50 BİN MEMUR ALINACAK
KAMUYA 50 BİN MEMUR ALINACAK

15 Temmuz darbesinin ardından kamu kurumlarında yapılan soruşturmalar sonucunda birçok kamu personeli hakkında açığa alınma kararı alındı ve birçoğu hakında da yapılan soruşturmalar devam ediyor. Yapılan açığa alınmalar sonucunda kamuda personel açığı ortaya çıktı. TSK da yapılan açığa alınmalar 76 bine ulaştı. Bunun yanı sıra kamuda çalışanlardan 5000 açığa alınan kişi var. Durum böyle olunca kamu da alımlar hızlandı.

 

Her kuruma personel alınacak

Kamunun birçok kurumuna personel alımları hızlı bir şekilde devam  ediyor. Yapılan öngörülere göre yaklaşık olarak 51-52 bin civarında yeni kamu personeli göreve başlayacak. Bunun yanı sıra yaklaşan eğitim öğretim dönemi ile birlikte kamu da kadrolu öğretmenlerle birlikte 15 bin sözleşmeli öğretmenin de göreve başlayacağı açıklandı.

 

2010 KPSS ile yerleşenler araştırılıyor

2010 yılında yapılan KPSS sınavında şaibe olması nedeniyle o yıl sınava girip kamu kurumlarına yerleşen memur adayları hakkında yapılan araştırmalar ve sınavla ilgili soruşturmalar devam ediyor. Hakkında soruşturma yapılan memur sayısı 140 bine yaklaşmıştır.  Bu sene Ağustos ve 2017 Ocak ayında yapılacak olan atamalar ile memur sayılarının tamamlamayı düşünüyorlar. Alımlar hem lise mezunu hem de üniversite mezunu şeklinde olacak.

 

Devletin birçok kurumunda memurlar hakkında soruşturmalar devam ederken bir taraftan da alımlar devam etmektedir. KPSS sınav sonuçlarına göre önemüzde ki günlerde kamu kurumlarına alımlar gerçekleşecek. 

 

Fatma Güneş 

50 bin memur alımı memur alımları 15 temmuz darbe girişimi yeni memur alımı 2016
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)