FETÖ’nün kamuda yeni oyunu

FETÖ üyesi birçok kişi hedef şaşırtıyor...

FETÖ’nün kamuda yeni oyunu
FETÖ’nün kamuda yeni oyunu

15 Temmuz darbesiyle birlikte kamu da bir tarama süreci başladı. Bununla birlikte 76 bin kişi soruşturma geçirdi. Bunlardan bazıları açığa alınırken bazılarının da soruşturma süreçleri devam ediyor. Bu süreçte örgüte üye olan birçok işadamı örgüte karşı cephe aldı. Bunun sonucunda birçok bürokratta bu kişileri FETÖ üyesi olarak şikayet etti ve bu kişilerin görevlerinden uzaklaştırılmalarına neden oldu. Bunun bir aklama propagandası olduğu ise sonradan öğrenildi.

 

Kendileri de üye

Birçok kişi şikayet ederek görevlerinden uzaklaşmalarına sebep olan bürokratların kendilerinin de aslında FETÖ üyesi olduğu ancak örgüte karşı tavır alanlara karşı böyle bir strateji izledikleri ve bu şekilde kendilerini kamufle etme ve aklama yoluna girdikleri öğrenildi. İhbarların asılsız olduğunu söyleyen birçok işadamı da bu durum için bürokratların kapısını çaldılar.

 

Aklanma politikası

Yapılan araştırmalar sonucu kamu da üst düzey görevlilerden çoğunun görevlerine devam etmek ve FETÖ’ye yardımlarını sürdürmek için örgütten farklı isimlerin üzerine soruşturmaları yönlendirdikleri öğrenildi. Yapılan araştırmalar sonucunda kişilerin sosyal medya hesaplarında FETÖ yandaşı paylaşımlarda bulundukları ortaya çıktı. Bunun bir danışıklı dövüş olduğu ve örgütün zarar görmemesi için örgüte sırt dönenlere bir ceza olması açısından görevden alınmalarını sağladıkları öğrenildi. Diğer bir aklanma politikası ise FETÖ yandaşı kişilerin kendilerinin bağlarını tamamen kopardıklarını söylemeleri yönünde. Kendilerinin tüm bağlantılarının koparıldığını söyleyen birçok örgüt üyesi hala aktif olarak örgütte yer alıyor.

 

Ayşe Bahar

fetö fetullahçı terör örgütü 15 temmuz darbe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)