Öğretmen adayları için ikinci atama müjdesi

Atama bekleyen öğretmenler için ikinci atama müjdesi bakanlıktan geldi...

Öğretmen adayları için ikinci atama müjdesi
Öğretmen adayları için ikinci atama müjdesi

Yaklaşan eğitim-öğretim yılı ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı da öğretmenlerin yeni görev yerlerini belirliyor. Yeni eğitim-öğretim yılında Milli Eğitim de 45 bin yeni öğretmen ve 1017 yeni okul olacak. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında görevden uzaklaştırılan ve açığa alınan öğretmenlerin yerine yeni atamalar tüm hızıyla devam ediyor.

2017 Şubat ayında da atama yapılacak

Öğretmen adayları büyük bir heyecanla atamaları bekliyor. MEB de çalışan 33 bin kişi FETÖ soruşturmasıyla birlikte açığa alındı. 2016 Şubat ayında atanan 29 bin 916 öğretmen içinse adaylık süresi sona eriyor. Aday öğretmenlik süresini dolduramayan öğretmenlerin de atandıkları yerde aday öğretmenlik süresini doldurmalarına karar verildi. 29 Ağustos’ta yapılacak ilk atamalar ile 19 Eylül 2016 da yeni eğitim-öğretim yılı başlamış olacak.

Sözleşmeli öğretmenler 1 ay geç başlıyor

 

Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre sözleşmeli olarak atanan öğretmenler için atamalar 1 ay sonra yani 10 Ekim 2016 tarihinde yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı Şubat 2017’de de sözleşmeli öğretmen ataması yapmayı planlıyor. Sözleşmeli öğretmenler içinse aday öğretmenlik süreci olmayacak. Yapılan bu değişiklik ve atamalar ile birlikte 19 Eylül günü başlayacak olan 2016-2017 eğitim-öğretim yılında toplam 45 bin öğretmen öğrencileri ve yeni sınıfları ile buluşmuş olacaklar. FETÖ nedeniyle kapatılan 17 özel okul da ihtiyaçlara göre farklı okullar olarak hizmete açılacak.

Ayşe Bahar

öğretmen atama Milli Eğitim Balanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)