Taşeron işçilere kadro müjdesi

720 bin taşeron çalışan kadroya alınacak...

Taşeron işçilere kadro müjdesi
Taşeron işçilere kadro müjdesi

Birçok kamu kuruluşunda ve belediyelerde çalışan taşeron işçiler için kadro müjdesi geldi. Meclis yasama yılının başlamasıyla birlikte taşeron işçilerle ilgili son düzenlemeler yapılacak. Yapılacak olan düzenlemelerle birlikte 1 Kasım 2016 sonrası da dahil olarak işe giren taşeron işçiler 2017 yılında kadroya geçecek. 720 bin taşeron işçi ile durumlar netleşti.

Zorunlu sınav olacak

Kadroya geçecek olan taşeron işçiler için mesleki bilgi ve donanımlarını ölçmek için sınav zorunlu olacak. Güvenlik nedeniyle de sınavı belediyeler değil kamu kurumlarının yapmasına karar verildi. Taşeron işçiler için yaş sınırı uygulaması getiriliyor. Bu uygulamaya göre 65 yaş üzerinde kişiler taşeron olarak işe giremeyecekler.

Taleplere göre işe alınacaklar

 

Taşeron firmalar yoluyla işe giren birçok güvenlik ve temizlik personeli kamu da oluşan açıklara göre kademeli bir şekilde işe yerleştirilmesi planlanıyor. Yaşanılan olaylardan sonra artık işe girişlerde sadece adli sicil belgesi yeterli olmayacak. İşe girecekler için ayrıntılı güvenlik soruşturması yapılacak. Yapılan soruşturmalar sonucu herhangi bir terör örgütü ile bağlantısı olanların sözleşmesi iptal edilecek ve kamu kurumlarında işe başlayamayacaklar. Yapılan düzenlemeler ile hem kamuda istihdam sağlanmış olacak hem de PKK, DHKP-C, FETÖ bağlantısı olan kişiler kamudan uzaklaştırılmış olacak. Yapılan açığa alınmalar ile birlikte birçok kamu kurumunda personel açığı oluştu. Bu açığı kapatmak için çok sayıda kişinin istihdam edilmesi bekleniyor.

taşeron kamu personel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!