Üniversite için e-kayıt süresi uzatıldı

12-16 Ağustos arasında gerçekleştirilecek e-kayıt süresi 18 Ağustosa kadar uzatıldı...

Üniversite için e-kayıt süresi uzatıldı
Üniversite için e-kayıt süresi uzatıldı

Milyonlarca öğrencinin ter döktüğü YGS LYS maratonunda sona gelindi. Sınav sonuçları ve tercih süreçlerinin ardından yerleştirme sonuçları da geçtiğimiz hafta içi açıklandı. Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler için e-devlet üzerinden kayıt dönemi başlamıştı. Kayıtlar normalde 12 Ağustos ile 16 Ağustos arasında e- devlet üzerinden gerçekleştirilecekti.

Süre uzatıldı

Belirlenen tarihler arasında birçok öğrenci sistemde oluşan hatalar nedeniyle kayıt işlemlerini tamamlayamadı. Bunun içinde kayıt tarihleri 18 Ağustos Perşembe gününe kadar uzatıldı. Öğrencilerin e-devlet şifreleri ile sisteme girip burada Üniversite E-Kayıt seçeneği ile kayıtlarını yapmaları ve kayıt sonrası gelen belgeyi çıktı olarak almaları gerekiyor.

Kayıt yapamayanlar ne yapacak?

Üniversite online kayıt işlemlerini belirlenen süreler içinde tamamlayamayan öğrenciler içinse çözümler mevcut. Mezuniyet durumu e-okul bilgi sistemine işlenmemiş öğrenciler ya da e-devlet üzerinden kayıt yaptıramayan öğrenciler 19 Ağustos Cuma gününe kadar okullarına gidip ön kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Ön kayıt işlemlerini başarılı bir şekilde tamamlayamayan öğrencilerin kayıt haklarının yandığını unutmamaları gerek.

 

Online kayıt işlemlerini başarılı bir şekilde tamamlamış olan öğrenciler ise okullarının sitesinde yayınlanacak olan bilgiler dahilinde kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekiyor. Okul sitesinde ilan edilen tarihler arasında istenilen belgeler ile öğrenciler asıl kayıt işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekiyor. Mezuniyet durumu belli olmayan öğrenciler ise ön kayıt işlemlerini tamamlayıp sonrasında bütünleme veya tek ders sınav sonucuna göre kayıtlarını yenilemeliler.

Fatma Güneş 

e-devlet online kayıt ön kayıt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!