Memurları ilgilendiren 657 değişiyor

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında memurların açığa alınmasını önlediği için 657'de düzenlemeler yapılması planlanıyor...

Memurları ilgilendiren 657 değişiyor
Memurları ilgilendiren 657 değişiyor

15 Temmuz darbe girişiminden sonra tüm kamu kurum ve kuruluşlarında detaylı bir araştırma başladı. Terör örgütleri ile bağlatışı olduğu tespit edilen ve düşünülen birçok memur açığa alındı ya da görevden uzaklaştırıldı. Soruşturmalar tüm hızıyla devam ederken memurları ilgilendiren kanun olan 657 ile ilgili değişiklik konusu da masaya yatırıldı.

657 bir engel

15 Temmuz sürecinden sonra FETÖ ile bağlantılı olan memurların görevden alınmasında ve uzaklaştırılmalarında 657 bir engel olarak görülüyor ve darbe girişimi gününden bu yana masaya yatırılıyor. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan bu konu ile alakalı açıklamalarda bulundu.

İz bırakmıyorlar

 

Memurların görevden alınmasında ispat ve delil şartı 657’de geçiyor. Örgüt üyesi birçok kişi belirleniyor ancak ispat ya da delil olmadığı için bir şey yapılamıyor. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yaptığı açıklamalarda FETÖ için “iz bırakmıyor ki” sözlerini açıklamasında belirtti. Görevden açığa alınamayan ancak FETÖ bağlantısı olduğu düşünülen personeller hakkında araştırmaların devam ettiğini açıklamalarında belirtti. Bu durumda 657 terör örgütü bağlantısı olan ancak ispatlanamayan memurların görevden atılmasını engelliyor. Ulaştırma Bakanlığı’ndan da bin kişinin açığa alındığını belirten bakan bu OHAL sürecinde terörle bağlantısı olan ya da olabilecek herkesi araştırıyoruz kılı kırk yarıyoruz şeklinde ifadeleri de sözlerine ekledi. İlerleyen günlerde 657 ile ilgili düzenlemeler yapılması bekleniyor.

 

Hüseyin YANAR

memur 657 FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!