TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı

TEOG sonrasında yapılan tercihler ile birlikte birinci nakil sonuçları açıklandı...

TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı
TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı

İlköğretimden ortaöğretime geçişte uygulanan sınav olan TEOG da sınav sonuçlarının ardından öğrenciler geçtiğimiz günlerde yerleştirme için tercihlerini yapmışlardı. İlk yerleştirme sonuçları açıklandı. 15 Ağustos’ta yapılan tercihlerin 19 Ağustos’ta sonuçların açıklanacağı belirtilmişti. Ancak sonuçlar erken açıklandı. Bundan sonra boş kontenjanların açıklanması ve ikinci nakil döneminin başlaması bekleniyor.

Diğer nakil dönemleri başlıyor

Öğrenciler yerleştirmenin ardından ikinci nakil dönemi için hazırlıklara başladılar. Yapılan tercihlerde 231 bin 425 öğrenci birinci tercihine, 550 bin 288 öğrenci ilk üç tercihine, 733 bin 76 öğrenci ilk beş tercihine, 908 bin 447 öğrenci ilk on tercihine, 946 bin 989 öğrenci ilk 15 tercihine yerleşti. İkinci nakil dönemi ise 22 Ağustos tarihinde başlıyor. 26 Ağustos’ta biten ikinci nakil dönemi sonuçları yine 26 Ağustos tarihinde açıklanacak.

Üç nakil dönemi var

 

İkinci nakil döneminin ardından boş kontenjanların ardından üçüncü nakil dönemi başlayacak. 29 Ağustos döneminde başlayacak olan üçüncü nakil dönemi ise 3 Eylül de sona erecek ve üçüncü nakil sonuçları 3 Eylül’de açıklanacak. Sadece açık liseye kaydolanla içinse il ve ilçelere kurulan nakil kurullarına başvurular 5 Eylül ile 8 Eylül arasında gerçekleştirilecek. Tercih ve nakil işlemlerinin bitmesinin ardından ilk ve ortaöğretim kurumlarında ilk ders zili 19 Eylül Pazartesi günü çalacak. Yeni eğitim öğretim döneminde öğrenciler yeni öğretmenleri ile derslerine başlayacaklar. 

Hüseyin YANAR

TEOG birinci nakil yerleştirme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!