Kapatılan FETÖ okullarına ilişkin karar

Kapatılan 1017 okulla ilişkili olarak Milli Eğitim Müsteşarı Yusuf Tekin açıklamalarda bulundu...

Kapatılan FETÖ okullarına ilişkin karar
Kapatılan FETÖ okullarına ilişkin karar

Yaklaşan 2016-2017 eğitim-öğretim yılı ile birlikte kafalarda 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETÖ bağlantısı olup kapatılan okulların durumu hakkında sorular var. Milli Eğitim Müsteşarı Yusuf Tekin kapatılan okullar ile ilgili kafa karıştıran sorulara son verdi.

Kurumlar okul olarak devam edecek

FETÖ soruşturması sonrasında 1017 okulla ilgili eğitim-öğretime devam edip etmeyecekleri merak konusuydu. Müsteşar Tekin yaptığı açıklama da 1017 okulun eğitim durumlarını devraldıklarını ve kurumların okul olarak eğitim hayatlarına devam edecekleri konusunda açıklamalarda bulundu. Bu okullarda bulunan öğretmenlerin ise ihraç kararlarının verildiğini belirtti. İhraç edilen öğretmenlerle birlikte yelerine yeni öğretmenlerin atanacağını da açıklamalarına ekledi.

2010 yılında atanan öğretmenler ile ilgili sorgu devam ediyor

2010 KPSS ile atanan öğretmen hakkında yapılan soruşturmalar devam ediyor. Atanan 45 bin öğretmenden 3 bin tanesinin kopya çektiğinin bilindiğini söyleyen Müsteşar Tekin bunlardan 1700 tanesinin önceden görevden ihraç edildiklerinin o yıl sınava giren diğer öğretmenlerle ilgili sorguların ise hala devam ettiğini belirtti.

 

Müsteşar kapatılan okullarla ilgili olarak ihraç kararlarını bekliyoruz. Verilen karardan sonra oluşacak olan açığa göre yeni öğretmenlerin yerlerine atanması ya da yer değiştirmek isteyen öğretmenlerin yer değişikliği talebine cevap vereceğiz dedi. Sözleşmeli öğretmenler konusuna da değinen Müsteşar bu sene sözleşmeli öğretmenler ile kadrolu öğretmenler arasında çok bir fark olmayacağından bahsetti.

Hüseyin YANAR

FETÖ kapatılan okul atama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)