10 Kurumda kadro değişti

10 kamu kurumunda yükselme, terfi ve yeni atamalar ile kadro değişiklikleri yapıldı...

10 Kurumda kadro değişti
10 Kurumda kadro değişti

15 Temmuz darba girişimi sonrasında kamu kurum ve kuruluşlarında açığa alınmalar hızla devam ediyor. Bu açığa alınmalarla birlikte kadroların doldurulması için 10 devlet kurumunda kadrolarda değişiklikler yapıldı. Bugün yayınlanan resmi gazete de 2016/9114 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla yapılan kadro değişikliklerinin bir kısmının atama bir kısmının terfi bir kısmının ise yükselme unvan değişikliği nedeniyle yapıldığı açıklandı.

Kadro değişikliği yapılan 10 kurum

Yükselme ve terfi ile kadrosunda değişiklik yapılan ve yeni atamalar ile kadrosu tamamlanan 10 devlet kurumu şunlardır: Mili Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı, Konya Ovası Projesi Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Anayasa Mahkemesi Başkanlığı, MSB Akaryakıt İkmal Ve NATO Pol. Tes. İşl. Başkanlığı, Hazine Müsteşarlığı kadrolarında değişiklik yapılan kurumlardır.

 

Birçok terfi verilmiştir

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nda 3 ve 5. Dereceden 32 şef kadrosu ihdas edilmesine karar verilmiş bunların terfi veya nakden yapılması için karar verilmiştir. Farklı derecelerden 91 hemşirenin ihdas edileceği bunların yerine de yeni hemşirelerin atanmasına karar verilmiştir. 2910 hizmetli kadrosunun 12. Dereceden ihdas edileceği bunların yerine bu kadroya yeni alımlar yapılacağına dair karar verildi. 51 teknikerin çeşitli derecelerde ihdas edileceği ve unvan değişikliği sınavı yapılacağı ve yeni atamaların yapılacağına karar verilmiştir. Yapılan bu kadro değişiklikleri sonucunda yeni birçok kişi için atama şansı doğmuştur.

Hüseyin YANAR

kamu terfi kadro
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!