KPSS’ siz 2016 Lise Mezunu Memur Alımları

KPSS’siz memur alımı yapan kurumların hangileri olduğu memur olma hayali kuran binlerce insan için büyük bir merak konusu haline geldi. Bu alımların bir kısmı lise mezunu olarak gerçekleştirilecek.

KPSS’ siz 2016 Lise Mezunu Memur Alımları
KPSS’ siz 2016 Lise Mezunu Memur Alımları

15 Temmuz darbe girişimi sonrası açığa alınan FETÖ üyesi memurların yerine KPSS’siz memur alımı yapan kurumların hangileri olduğu memur olma hayali kuran binlerce insan için büyük bir merak konusu haline geldi. Bu alımların bir kısmı lise mezunu olarak gerçekleştirilecek.

 

Yayınlanan memur alımı ilanlarında arana şartlar detaylı olarak verilmektedir. Bunlardan bazıları şu şekildedir;  Alınacak memurların en az lise mezunu veya üstü olma şartı aranmaktadır. 2016 memur alımları için birçok kamu kurum ve kuruluşunda KPSS şartı aranmadan memur alımı yapılacağı bildirilmiştir. 15 Temmuz 2016 FETÖ darbe girişimi sonrasında terör örgütüne üyeliği veya bir ilişkisi tespit edilen ve bu bağlamdan memurluktan ihraç edilen birçok kişinin yerine KPSS şartı aranmaksızın gerçekleştirilecek olan alımlar ilgisi konusu olmuştur.

 

KPSS’ siz memur alımı için iki şart belirlenmiştir. Bunlardan birincisi çocuk esirgeme kurumunda büyümüş olmak ikincisi ise sınavsız memur alımı yapacak kurum ve kuruluşlara başvuruda bulunmuş olmak. Başvuran memur adaylarının birde mülakat sınavından başarılı sonuç alması beklenmektedir.

 

Alım yapacak olan başlıca kurum ve kuruluşlar şöyledir; Hava Kuvvetleri Komutanlığı 5 bin sözleşmeli er, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 45,Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 32,15 bin öğretmen, CTE 3 bin 721 sözleşmeli personel, Türk Telekom ve Emniyet Genel Müdürlüğü düşük KPSS ile 10 bin memur alımı yapacak olan başlıca kuruluşlardır.

 

Ayşe YILMAZ

KPSS memur alım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!